Kır evi stilinin farklı kombinleri! Kır evi stilini her odaya uyarlayabilirsiniz

Son güncelleme:

Çiçek desenlilerin, ekoselerin, poplin kumaşların ve bolca romantizmin hakim olduğu kır evi stili kabuğundan sıyrılıyor. Daha modern versiyonlarıyla bu stilin yeniliklerine birlikte göz atalım. Siz de kendi tarzınızı yaratın.

GELENEKSEL KIR EVİ STİLİ

Geleneksel kır evi stilini tanımlayan iki kelime: Sıcaklık ve rahatlık. Beyaz veya krem lakeyle kobinlenen doğal cilalı masif mobilyalar… Ekose, gül, ortanca, meyve ve sebze desenli tekstiller. Rustik ve vintage detaylar. Doğadan ilham alan aksesuarlar. Hepsi geleneksel bir kır evi stilinin olmazsa olmazları arasında. Sıcak tonların eşlik ettiği, pastel renkli evlerde davetkar bir atmosfer hakim. Pembe, sarı, yeşil ve mavinin en açık ve yumuşak tonları kimi zaman kırmızı, yeşil ve lacivertle, kimi zaman toprak renkleriyle kombinleniyor. Konforun başrol oynadığı kır evi stilini kokulu mumlar, ahşap şamdan, çerçeveler ve hayvan figürleriyle süsleyebilirsiniz.

Detaylar: Davetkar ve samimi: Kır evi stili

KIR EVİ STİLİNİ NASIL KOMBİNLERSİNİZ?

Mevcut dekorasyon tarzınıza adapte etmek isterseniz öncelikle malzeme, renk ve form seçimlerine dikkat edin. Çünkü bu stilin ana hatlarında krom, pleksi gibi malzemelere, fosforlu renklere ve oymalı detaylara fazla yer yok.

SAHİL EVİYLE KOMBİNE ETMEK

Mavi, beyaz ve lacivertin eskitme ahşap dokuyla buluşması klasik bir sahil evinin vazgeçilmezleri arasında. Bu kombinleri evinize adapte ederek kır evine çağdaş bir yorum kazandırabilirsiniz. Sahil evi stilini kır evine uygularken tema renginiz beyaz olmalı. Üzerine ekleyeceğiniz deniz mavisi, lacivert ve kırmızılar eve tazelik kazandırırken modası hiçbir zaman geçmeyecek mekanlar yaratabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sahildeki kır evi stili nedir? Kaliforniya ev stillerinin dekorasyon şifreleri

Uygularken:

 • Daha fazla marin teması için Fransız riviera stilinin kobalt mavisi, yavru ağzı ve mercan kırmızısı tonlarını ekleyebilirsiniz.
 • Eskitme ya da patine cilalı dolapların kapaklarında panjur kapak modelini uygulayın.
 • Mutfak ve banyoda beyaz pamuklu ya da ham keten tekstiller kullanın.
 • Aksesuar seçimlerin arasında yelkenli kayık ve deniz yıldızı figürleri mutlaka olmalı.
 • Mobilyaları meşe ve akçaağaçtan seçin.
 • İnceden kalına çizgi desenleri en popüler seçenek.
 • Modern figürlerle klasik objeleri bir arada sergileyin.
 • Hasır, ham ahşap ya da rattandan birkaç tamamlayıcı mobilyaya yer verin.

ŞEHİR EVİYLE KOMBİNE ETMEK

Dinamik bir şehir evine kır evi stilini adapte ederken yaratmak istediğiniz etkiyi belirleyin. Örneğin parlak renklerin kullanıldığı bir kır evi stili yaz mevsimini çağrıştırır. Modern stilin net ve yalın biçimli mobilyalarını stilize desenlerle kullanarak yaratacağınız bohem efektler yaşam alanlarını neşeli ve dinamik kılar.

İlginizi çekebilir: Şehir evi stili mi, kır evi stili mi? İşte iki stilin artıları ve eksileri

Uygularken:

 • Parlak renkleri kullanmak zordur. Ana renginizi doğal tonlardan seçin, renkleri aksesuar ve tamamlayıcı mobilyalarla ekleyin.
 • Modern bir koltuk takımı veya büfenin renk kütlesini yumuşatmak için beyaz üzeri desenli duvar kağıdı ve tekstiller seçin.
 • Çiçek desenlerinden sadece birini parlak renkte, diğerlerini pastel tonlarda kullanın.
 • Modern kır evi stili İskandinav tarzı mobilyalarla uyumlu durabilir.
 • Çocuk odası, balkon ve bahçede daha özgür olabilirsiniz.
 • Daha sofistike bir görünüm için hardal sarı, koyu turuncu ve turkuvaz gibi modernize renklere yönelin.

FRANSIZ STİLLE KOMBİNE ETMEK

Ana temasında romantizm olan kır evi stiline yakışan başka bir stil de rustik Fransız stili. Yalın, hatta ham denecek yüzeylerin romantik detaylarla birleşerek yarattığı iç açıcı mekanlar farklı dönemlerin dekorasyon stillerinin sentezi gibi.

Uygularken:

 • Ham yüzeylerin yanı sıra rattan ve ferforje gibi malzemelere de yer verebilirsiniz.
 • Eskinin oymalı mobilyalarını eskitme beyaz cilayla yenileyerek değerlendirmek mümkün.
 • Modüler mobilyalar yerine, tel dolap, vitrin ya da lavabo dolabı gibi tek parça ve solo mobilyalar tercih edin.
 • Duvarları tuğla görünümde bırakın ya da bu stilde duvar kağıdı uygulayın.
 • Porselen, seramik ve ahşap objelerinizi açık raflarda sergileyin.
 • Suluboya efekti çiçek desenleri stilin gözdeleri arasında.
 • Danteller, tığ işleri, iğne oyalarınızı anneannenizin sandığından çıkartın.
 • Bol drapeli keten perde ve tülleri üst üste rustik borulara asın.
 • Pembe, gül kurusu, su yeşili ve mor tonları stilin en çarpıcı renkleri arasında.

KIR EVİ STİLİNİ HER ODAYA UYARLAYABİLİRSİNİZ!

MUTFAKTA KIR EVİ STİLİ

Mutfak en çok depolama gerektiren alanlardan. Ancak stilin ruhunu tam yansıtmak istiyorsanız modüler dolap sistemleri yerine solo dolaplara yer açmak gerekiyor. Köklü bir değişim planlamıyorsanız alt dolapları yerinde bırakarak üst dolaplarda farklılık yaratılabilir. Açık raflar için daha fazla alan bırakın ve bir tane camlı dolabınız olsun. Tezgah üzerinde mutfak gereçleri için seramik kutular, çiçekler için geleneksel motifli cam ve porselen sürahiler, pencere kenarlarını kurutulmuş baharat salkımlarıyla süsleyin. Ahşap dolapları alüminyum ve galvaniz ürünlerle tamamlayabilirsiniz. Tezgahta masif ahşap, doğal taş veya seramik kullanılabilir. Mutfak zemininde kireç taşı hem dayanıklı, hem de stili destekler. Doğal tonlar mutfağı çok daha aydınlık kılar. Ancak durağanlığı önlemek için desenli bir kilim kullanın. Mutfakta gün ışığından maksimum yararlanmaya özen gösterin.

Detaylar: Kır evi stili mutfaklar ve kır evi stilinin püf noktaları

YAŞAM ALANLARI

lincolnbarbour.com

Farklı ürünleri birlikte kullanarak yaratıcı olun. Sehpa ve zigonları dönem stillerinden seçebilirsiniz. Hareket kazandırmak için koltukların döşemelerini farklı kumaşlardan seçin ya da farklı dönem mobilyalarını birlikte kullanın. Dekorasyonu çeşitlendirmek için ferforje bahçe aksesuarlarından yardım alabilirsiniz. Zeminde pastel renkli ve sade bir halı mekanı daha geniş gösterir, mobilyaları ortaya çıkartır. Genel aydınlatmaları şamdan ve mumlarla destekleyerek romantik kır evi atmosferi yaratabilirsiniz.

YATAK ODASI

Kır evi stilinin en sık tekrarlanan rengi pembeyi yatak odasında bolca kullanın. Beyaz, kırmızı ve yeşille birlikte taze ve canlı bir etki bırakır. Bu kombini konuk odasında deneyin. Küçük çiçek motifli duvar kağıtları ekoseli nevresim takımı ve perdelerle dingin bir ebeveyn odası yaratır. Yeşilin yumuşak tonlarını sarı ve biraz kırmızıyla tamamlayabilirsiniz. Huzur veren diğer renk kombiniyse mavi, bej ve toprak tonları. Renklerin ortak paydasıysa beyaz.

İpucu: Evin en romantik bölümlerinden yatak odasını açık renk cilalı ahşap mobilyalarla döşeyebilirsiniz. Tenteli yataklar, kumaş kaplama yatak başı, ferforje karyolalar stilin öne çıkan zarif mobilyaları.

BANYO

 • Banyoda ferahlatan renklere yönelin.
 • Hasır sepet, dekoratif askılık gibi işlevsel ve pratik mobilyalar kullanın.
 • Duvarda stilin değişmez yapı elemanı ahşap lambrileri duvar kağıtlarıyla buluşturun.
 • Zeminde yine kireç taşı, mermer gibi doğal ürünler uygulayın.
 • Mat yüzeyleri sıcak ahşap tonlarıyla kombinleyin.

Kır evi stilinin püf noktaları nelerdir? En favori stil: Kır evi

3 mutfak stili, 5 kilit adım: Endüstriyel, modern, kır evi