Ev turu: Farklı stillerin buluştuğu keyif dolu bir evdeyiz

Farklı stillerin buluştuğu, keyifli bir evi ziyaret ediyoruz. Zeytin, mandalina ve portakal ağaçlarıyla süslü bahçesinde gezerken, sonbaharın tadını çıkarıyoruz.

Gerçek bir sonbahar günündeyiz. Güneş bulutların arasından göz kırpıyor bize. Yağmur atıştırıyor tek tük. Ancak hava, mevsimin tadını çıkarmak için çok uygun. Biz de rotamızı Bahçeşehir Ardıçlı Evler’e çeviriyoruz. Burcu-Sacit Naşit Battlo’nun konuğu olacağız. Genç çiftin evine varıyoruz. Üç yaşındaki sevimli kızları Belen ile birlikte karşılıyorlar bizi. Hemen vakit kaybetmeden evi gezmeye başlıyoruz.

Modern klasik tarzdaki salonun tavan aydınlatması, Sanat Dekorasyon tarafından özel olarak tasarlanmış (üstte). Farklı yerlerden alınmış, farklı stillere sahip objeler, bir arada uyum içinde (altta).

Battlo çifti, 2012 yılında aldıkları evi bugünkü haline getirmek için çok çaba sarf etmişler. Neredeyse tüm odaları baştan yaratmışlar. Sekiz ay süren yenilenme sürecinde Esmim Mimarlık ile Sanat Dekorasyon devreye girmiş ve farklı stillerin buluştuğu bir ev çıkmış ortaya. Bu sayede de evin her köşesinde ayrı ayrı keyif yapılabiliyor.

EVİN GİRİŞ KATI

Evin giriş katında mutfak, salon, misafir odası ve banyosu yer alıyor. Önce mutfağı geziyoruz. Mutfakta siyah renk hakim. Ankastreler Nolte Mutfak tarafından yapılmış. Siyah renk, mavi, pembe ve yeşil koltuklarla canlandırılmış. Oturma bölümü kış bahçesini andıran mutfakta dört mevsim yemek yemenin tadına doyum olmuyor.

Mutfaktan sonra salona geçiyoruz. Oldukça geniş olan salon üç bölümden oluşuyor. Girişin hemen sağında yemek masası, arkasında oturma grubu yer alıyor. Tam ortada büyük bir şömine var. Şömine salonu ikiye bölüyor. Diğer bölümde ise bir başka oturma grubu bulunuyor.

Salona modern-klasik bir tarz hakim. Fazla renk karmaşası yok. Objelerin hepsinin büyük bir özenle seçildiği görülüyor. Salonda hiçbir elektronik eşyanın olmaması çekiyor dikkatimizi. Sadece keyifli sohbetler, dost davetleri, aile yemekleri için düşünülmüş. Bu kattaki misafir odasına giriyoruz. Siyah ve beyazın hakim olduğu odada yatak başı pop art tarzında.

GİYİNME ODASI

Turumuzu tamamladıktan sonra üst kata çıkıyoruz. Burası Battlo Ailesi’nin yaşam alanı şeklinde tasarlanmış. Ebeveyn yatak odası, birkaç odanın birleştirilmesiyle ortaya çıkmış. Yatak odasına girer girmez sağda Burcu Hanım’ın giyinme odası yer alıyor.

Burcu Hanım’ın ne kadar zevkli ve düzenli olduğunu giyim odasından anlayabiliyoruz. Tüm kıyafetler tarza ve renge göre düzenlenmiş. Hemen yanında evin en özel bölümlerinden biri olan ebeveyn banyosu var.

Ebeveyn yatak odası, evin en özel bölümlerinden. Burcu Hanım ve Sacit Bey’in ayrı giyinme odaları var. Modern bir tasarıma sahip olan banyonun kapısı, alışılmışın dışında, camdan yapılmış (üstte).

Oldukça geniş olan banyonun kapısı cam olarak düşünülmüş. Bu da mekana ferahlık katmış. Banyonun yanında Sacit Bey’in giyinme odası, onun yanında da yatak yer alıyor.

Bu katta minik Belen’in iki odası bulunuyor. Biri yatak odası, diğeri de oyun odası. İkisi de birbirinden canlı dekore edilmiş. Ama dikkatimizi en çok Alaman’dan alınan duvar kağıtları çekiyor. Bu kattaki tuvalet ve banyo da Belen düşünülerek tasarlanmış. Normal lavabonun yanında bir de küçük lavabo yer alıyor.

EĞLENCELİ ALAN EN ALT KATTA

Şimdi en alt kata iniyoruz. Buraya daha eğlenceli bir hava hakim. Neden mi? Çünkü sauna ve sinema odası bu katta. Merdivenden iner inmez karşımızda sauna ve buhar odası yer alıyor. Hemen yanında bir misafir odası ve banyo var. Duvarlardaki masklar dikkatimizi çekiyor. Sinema odasını da görünce, ev sahiplerinin Afrika’ya olan hayranlığını anlıyoruz.

Buraya tamamen Afrika desenleri hakim. Yine Alaman’dan alınmış olan duvar kağıtları ve yastıklar safariye çıkmış hissi uyandırıyor insanda. Afrika temalı çeşitli kitaplar ve objeler de çiftin seyahatlerinden gelip yerleşmiş bu eve. Alt kattaki salonda daha renkli bir hava var.

Modüler L koltuk Roche Bobois’nın en popüler modellerinden. Buradaki açık mutfak, daha küçük olarak tasarlanmış. Yine aynı katta Sacit Bey kendi için bir bölüm ayırmış. Buraya bir DJ set, bir de tilt makinesi yerleştirmiş.

Evin en KEYİFLİ bölümlerinden biri, özenle döşenmiş SİNEMA ODASI. . Duvar kağıtları ve yastıklar, SAFARİYE çıkmış hissi uyandırıyor.

120 bin dolarlık ferah ve aydınlık kır evi stili