modern lüks dekorasyon stili

Modern lüks dekorasyon stili nedir? İşte örnekler ve püf noktalar

Modern lüks stili evinize taşıyabilirsiniz. Klasik yeniden yorumlanıyor ve modern çizgilerle birleşerek yepyeni bir stili iç mekanlara taşıyor; modern lüks. Sadeleşen hatlar, abartıdan uzak lüks mobilya ve aksesuarlar zamansız bir seçenek olarak da karşımıza çıkıyor.

MODERN-LÜKS DEKORASYON STİLİ NASIL OLUŞTURULUR?

Fonda natürel tonlar tercih ederek bu tonların koyu değerlerini ışıltılı yüzeyler, modern-klasik stildeki mobilya ve aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Bu stilde göze çarpan detaylar, hem renk hem de yüzey seçenekleriyle mobilyalara sade ve mütevazı bir zenginliği getiriyor. Lüks ve sade detay eklentileri ürünlerdeki çekiciliği artırıyor.

Divanev Lorena yatak odası

NASIL DERİNLİK KATARSINIZ?

Açık renk duvarlar ve koyu tonda halılarla bu stile derinlik katabilirsiniz. Ayrıca sezonun favori renk tonlarından olan indigo, zümrüt yeşili, mor gibi renklerdeki mobilyaları da tercih ederek iç mekanlara derinlik katmak mümkün olur.

NASIL DOKU KATARSINIZ?

Eğer açık renkler tercih ediyorsanız dokulu ve desenli tekstiller kullanmanız önemli. Ayrıca dokulu duvar kağıtları da hızlı etki elde etmenizi sağlar.

Kelebek, Levana

MALZEME VE STİL SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Deri, metal ve mermer gibi malzemeler mobilyalarda lüks bir çizgiyi de beraberinde getiriyor. Mobilyalarda kıvrımlı ve ahşap ayakların yanı sıra ince, metal ve yüksek ayaklar da yine modern-lüks yorumlardan bazıları olarak karşımıza çıkıyor.

Enza Piedra Koltuk Takımı
Doğtaş

Mutfakta modern rustik akımı

Modern İskandinav stilindeki gri bir kanepenin sıcak dönüşümü