Dekorasyonda hasır sepet nasıl kullanılır? Hasır sepet modelleri

Hasır sepet modelleri arıyor ancak dekorasyonunuza hangisinin daha uygun olduğuna karar veremiyor musunuz? Hasır sepetler günümüzde ev dekorasyonunda çok tercih edilen ürünler olarak karşınıza çıkıyor. Sadece dekoratif olma özelliği ile değil, yaşam alanlarını düzenli hale getirmesi sebebiyle de oldukça ön plana çıkıyor.

Hasır sepet modelleri, retro tarzdan endüstriyel ev tasarımlarına kadar çok farklı stile sahip evlerde tercih ediliyor. Hasır sepetleri, yatak odaları, mutfak, banyo ve salon olmak üzere bulunduğunuz her alanda dekorasyon ürünü olarak kullanmak mümkün. Hasır sepet modellerini kullanarak evlerinizde hoş dekorasyonlar oluşturarak, yaşam alanlarınıza estetik görünümler kazandırabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: İç mekan hasır mobilyaların temizliği ve bakımı nasıl yapılır?

HASIR SEPET İLE DEKORASYON FİKİRLERİ

Farklı malzemelerden üretilen ve birbirinden farklı ölçülerde ve modellerde hasır sepet ürünlerini bulmanız mümkün. Sizde birbirinden farklı modellerde tasarlanan hasır sepetleri evlerinizde dekorasyon köşeleri oluşturmak ve yaşam alanlarınıza yenilikler katmak için kullanabilirsiniz.

 • Salon ve oturma odalarında hasır sepetler, büyük saksılar olarak oldukça fazla kullanılıyor. Su geçirmeme özelliği sayesinde sizde rahatlıkla hasır sepetleri çiçeklerinize hoş görünen saksılar olarak olarak kullanabilirsiniz.
 • Hasır sepetlerin dekorasyon ürünü olarak son zamanlarda trend kullanım alanları olarak kitaplıklar ön plana çıkıyor. Çekmecesiz ve dolapsız kitaplıkların alt raflarında hasır sepetleri düzenleme kutusu olarak kullanabilirsiniz.
 • Hasır sepetlerin en çok kullanıldığı dekorasyon alanları olarak mutfakları görebilirsiniz. Mutfaklarda taze, renkli meyve ve sebzeleri hasır sepetlerin içine koyabilirsiniz. Böylelikle mutfak tezgahlarında veya masalarda kullanılan hasır sepet modelleri mutfaklarınızı daha canlı bir görünüme kavuşturuyor.
 • Evlerinizde geniş antrelere sahipseniz, dresuarların alt raflarına hasır sepetler koyarak evin girişini daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda küçük ve derin olmayan hasır sepetleri antrenizde anahtarların veya güneş gözlüklerin koyulması için tercih edebilirsiniz.

YATAK ODASI VE BANYO DEKORASYONUNDA HASIR SEPET KULLANIMI

Hasır sepetlerin en çok kullanıldığı yaşam alanları yatak odaları ve banyolar olarak diğerlerinden daha fazla ön plana çıkıyor. Peki, hasır sepet modelleri ile yatak odaları ve banyoları nasıl daha estetik ve düzenli hale getirebilirsiniz, birkaç fikre sahip olabilirsiniz.

 • Hasır sepet modelleri yatak odalarında veya banyolarda organizer olarak çok sık tercih ediliyor. Makyaj malzemeleri, fırçalar ve bakım kremleri gibi kozmetik ürünleri orta ve küçük boyutlarda hasır sepetlere yerleştirerek daha düzenli hale getirebilir, hem de yatak odalarınız veya banyolarınıza daha estetik görünümler vadedebilirsiniz.
 • Hasır sepet modellerini banyo duvarlarına asarak, tuvalet kağıdı rulolarını içine yerleştirebilirsiniz. 
 • Evinize gelen misafirler için küçük el havlularını rulo haline getirerek orta veya küçük boydaki hasır sepetlerin içine koyarak da kullanabilirsiniz.
 • Banyolarda bölmeli hasır sepet modellerini kullanarak, diş macunları ve kremler gibi kişisel bakım ürünlerinizi daha düzenli hale getirebilirsiniz. 

DÜZENLEYİCİ OLARAK HASIR SEPETLER

Küçük evlerde düzen sorununa çözüm olarak hasır sepetleri kullanabilirsiniz. Böylelikle hem küçük ev dekorasyonlarında ortaya çıkan en büyük depolama problemini ortadan kaldırmış olursunuz. Hem de estetik görünümler elde edebilirsiniz.

 • Kapaklı hasır sepet modelleri küçük ev dekorasyonlarında düzenleyici olarak ön plana çıkıyor. Büyük kapaklı hasır sepetlere, gün içinde kullanmadığınız pikeleri, battaniyeleri, örtüleri ve yün gibi tozlanmasını istemediğiniz ürünleri yerleştirebilirsiniz.
 • Salonda veya oturma odalarında geniş hasır sepetleri dergilik veya gazetelik olarak kullanabilirsiniz. Bunun için orta sehpa ve TV ünitelerin yanları en uygun alanlar olarak belirleniyor.
 • Küçük ev dekorasyonlarında patates ve soğan gibi bozulmayacak sebzeleri hasır sepetlere yerleştirebilirsiniz. Böylelikle küçük mutfaklarda kendinize yeni alanlar yaratabilir, mutfaklarınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz.
 • Küçük yatak odalarında makyaj masasının altında veya üstünde dağınık görüntü oluşturan kişisel bakım, elektronik ve kozmetik ürünlerini hasır sepetlere yerleştirerek kendinize yeni alanlar yaratabilirsiniz. Aynı zamanda kullanmadığınız kışlık veya yazlık elbiseleri, yastıkları ve yorganları geniş hasır sepetlerin içine koyarak gardıropların alt raflarına yerleştirebilirsiniz. Böylelikle yatak odanız daha düzenli bir görünüme kavuşur. 

Hasır nedir? Hasırı neden seviyoruz?