3 mutfak stili, 5 kilit adım: Endüstriyel, modern, kır evi

Son güncelleme:

En sevilen ve çok sık tercih edilen 3 mutfak stilini doğru ve dengeli uygulamak için, bu 5 kilit adımı takip etmeniz yeterli. Gerisi kişisel beğenilerinize ve bütçenize göre şekillensin.

5 ADIMDA ENDÜSTRİYEL MUTFAK STİLİ

Dekore et: Bir mutfağı mutfak yapan zemin ve tezgah gibi ana detaylar. Dayanıklı bir zemin ve uzun bir tezgah, aile mutfaklarının olmazsa olmazları.

Yaratıcı ol: Dikkat çekici bir tezgah arası önemli bir detay. Tuğla görünümlü seramik, ham tuğla ya da mermeri kontrast malzemelerle kombinleyin.

Dönüştür: Restoran stili açık raflı depolama seçenekleri, servis arabası, tavandan sarkan gereç askıları böyle bir mutfağa işlevsellik de kazandırır.

Tazele: Bir miktar desen ve renk dekorasyonu tazeler. Geometrik desenler, kara tahta panolar, soft renkler ve keten dokumalarla bunu sağlayabilirsiniz.

Yenile: Şık bir aydınlatma ile odak noktası oluşturun. Fabrika tarzı, ham metal ve ahşap ya da şimdilerde çok moda olan gold ile ışıltı katabilirsiniz.

Fotoğraf: Ikea.

5 ADIMDA MODERN MUTFAK STİLİ

Modern mutfak stili
Varuna Natura mutfak, Kelebek.

Dekore et: Sıcak sarı ve gri ile dolaplarda renk kontrastları oluşturarak odak noktası yaratın.

Yenile: Mevcut kulpları krom ya da deri olanlarla yenileyin. Plasik süsleri, bulaşıklık ve kavanozları kromajlarla değiştirin.

Dönüştür: Minimalist e

fektlerden ilham alın. Kapakları parlak krom efektli boyayın ya da sıra dışı bir sarkıt asın.

Tasarla: Kulpsuz ya da gömme kuplu kapaklarla düz ve olabildiğince detaysız olun.

Düzenle: Lüks ve ışıltılı yüzeyler atmosferi modernize eder. Bütçenize göre krom ya da bu görünüşte malzeme seçin.

5 ADIMDA KIR EVİ MUTFAK STİLİ

Kır evi mutfak stili
Arya mutfak, Lineadekor.

Yenile: Beyaz ve krem kır evi mutfağının değişmez renkleri, ama açık gri, adaçayı yeşili ve buz mavisi ile canlandırabilirsiniz.

Yaratıcı ol:Düz hatlı seçenekler ve ankastre ürünler yerine solo cihazlar, DIY mobilyalarla rahatlatıcı bir etki yaratın.

Dönüştür: Otantik stilde, yaşanmışlık hissi katın. Zemin ve tezgahı dönüştürülmüş, eskitme malzemelerle hesaplı da olabilirsiniz.

Tasarla: Küçük mutfaklar için iyi bir planlama şart. Akılcı olun ve sığmayanların yerine daha küçük ölçekli seçenekler kullanın.

Sergile: Kır evi mutfağının olmazsa olmazı sergilemek. Cam kapaklı dolaplar da kullanabilirsiniz, terek gibi açık raflarda da sergileyebilirsiniz.

Mükemmel mutfak için 3 stil, 5 adım