Kır yaşamına özgü detaylarla hayat bulan country stili evler her daim zamansız, samimi ve davetkar mekanlar yaratıyor. Rustik, vintage, provans gibi stillere de kolaylıkla uyum sağlayan stil zengin bir dekorasyon zevkinin de rafine yansıması.

KIR EVİ STİLİNİN ANAHTARLARI

  • 1980’lerin ortalarından beri oldukça popüler olan country stilinin tarihi aslında 1800’lere  dayanıyor. Bugünün country stili aksesuar ve mobilyaları 17. ve 18. yüzyıllarda gelişen mobilyaların reprodüksiyonları ya da yeni versiyonları.
  • Eski zamanların tadına bir türlü doyamayanlar kır evi stiline özgü mutfaklarda bulur kendilerini. Yalın bir zarafet peşindeyseniz, renk tercihlerinizi gri-beyaz tonlarda yapabilirsiniz. Emaye, bakır, seramik malzemeler, açık raf üniteleri, boyası çıkmış mobilya yüzeyleri, keten gibi ham tekstiller bu mutfakların DNA’sını oluşturan detaylardan.
  • Günümüzde country stili, doğal renk tonları ve doğal ahşap kullanımının olduğu, çiçek desenleri, ekose ve çizgili dokular ile geçmişi anımsatan, sıcak ve samimi ortamlar oluşturan bir tarz olarak sıklıkla tercih ediliyor.
  • İlhamını kırlardan alan bu stilde dış mekana ait aksesuarları iç mekanlarınıza dahil edebilirsiniz. Yeşil bitkiler, saksılar, galvaniz kovalar, sulaklar gibi.
  • Ahşabın tüm tonlarının kullanıldığı bu stilde daha aydınlık ve taze bir görünüm için su yeşili, mavi gibi pastel tonlara yer verebilirsiniz. Bu stile feminen bir görünüm kazandırmak içinse pastel pembeleri deneyin.

İlginizi çekebilir: Kır evi stili yatak odaları için 35 farklı dekorasyon örneği

KIR EVİ STİLİ ÖRNEKLERİ

İskoçya kırsalında bir kır evi