Önce ve Sonra: Bu eski, karanlık ve karamsar mutfağa yeni bir dokunuş

Bazı durumlarda, mutfağın tamamen yenilenmesi mümkün olmayabilir; ancak tadilatı ertelemek, işlevsiz veya hoş olmayan bir mutfağı kabul etmek anlamına gelmez. Bu konuda deneyimli olan ve Staged To Sell Home adlı profesyonel sahneleme şirketinin kurucusu ve sahibi olan Jason Saft, Brooklyn’deki modern daire deneyimi ile bunun farkında.

Saft, 2022’de evi satın aldığında, tam bir yenilemeye hazır değildi. Ancak mutfağın durumu, kendisi ve kızı Liora için kabul edilebilir değildi; Saft, onu ‘kabul edilemez’ olarak tanımlıyordu.

ÖNCESİ

Buzdolabının içinde delikler vardı ve siyah küf bulunuyordu, musluk su sızdırıyordu, linolyum zeminler soyulmuştu ve ‘tavandaki ışıkta bir sorun vardı’. Saft, toz ve yağ tabakasının o kadar kalın olduğunu hatırlıyor ki, kazıyıcı ile temizlenmesi gerektiğini düşünüyordu. Tek bir hedefi vardı: Gelecek yıl planladığı tam yenilemeden önce alanın yenilenmesini, çok fazla şey yapmadan gerçekleştirmek.

ÖNCESİ

Saft, mekana yeni bir görünüm kazandırmak için bir ressamla işbirliği yaptı ve çok az değişiklik ve çaba ile bile ortaya çıkan dönüşüm onu şaşırttı. ‘Dairenin geri kalanı oldukça aydınlık olduğu için dengelemek istedim ve mutfak kısmını karanlık ve hüzünlü bir atmosfere soktum. Bu, yaşını ve sağlık durumunu gizlemek için iyi bir yöntem’ diyor Saft.

Mekanı dönüştürmek için çift, RoomMates çıkarılabilir duvar kağıdı ve yapışkan karolar kullanarak değişiklikler yaptı, duvarları Benjamin Moore’un ‘Kendall Charcoal’ ve dolapları ise ‘Coventry Gray’ ile boyadılar. Güncelleme sadece iki gün sürdü ve Saft’a yaklaşık 1.400 $’a mal oldu (yeni buzdolabını da içeren bir maliyet!).

SONRASI

Artık 475 metrekarelik stüdyo dairede, mutfak sadece işlevsel bir alan değil, aynı zamanda sanat eserleri, dekorasyon öğeleri ve koleksiyonların sergilendiği bir alan haline geldi. Saft, ‘Mutfak benim en gurur duyduğum anımdır’ diyor. ‘Temiz ve yemek yapmaya uygun! Alanın işlevsel ve davetkar görünmesini sağlamak için yapılan hafif kozmetik çalışmalardan gerçekten gurur duyuyorum.’

Saft’ın yeniden tasarlanmış mutfağı dramatik ve hüzünlü olsa da, evinin geri kalanı ışıkla dolu ve sakin bir atmosfere sahip.