Değişiklik yapmadan önce ona sorun 02/15

0

Merhaba,
Salonumuzda retro bir dekorasyon düşünüyoruz. Nişlere aile yadigarı daktilo, telefon, gibi hatıraları yerleştirdim. Pop Art stili çok seviyorum ama uygulanabilir mi bilmiyorum? Aydınlatma, perde, aksesuar konusunda yardımcı olursanız sevinirim, Işıl Kantarlı.

Merhaba,
Salonun ışıklandırması için yemek bölümünde dönemin tasarımlarından Sputnik lamba formunda bir sarkıt veya avize kullanılabilir. Oturma bölümündeyse yay formlu bir lambader kullanın. Pencerede düz stor kalabilir. Ancak üste fon olarak retro desenli rustik perdeler uygulayın. Pop Art aslında retro bir stil. Ancak bu tarzı seçerseniz çok daha çizgisel, illüstratif desenler ve neon renkler kullanmalısınız ki, bu salonunuz için uygun değil. Klasik retro desenler tercih edin. Duvarlara  asacağınız panoları kombinlerken renk ya da çizim temasına göre hareket edin. Mesela eski reklam afişleri ya da Betty Boo, araba veya kahve gibi. Pano ve poster ebatlarını farklı seçerek asimetrik olarak asın. Bu karmaşık gelirse aynı boydan üç posteri kanepe boyunca yan yana da asabilirsiniz. Cam vazo ve dekoratif kaseler ve belki bir pufla dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Merhaba,
Odada pembenin etkisini azaltmak ve modern bir hava yaratmak istiyorum. Masa ve konsolu çıkartarak düzenleyebilirim. Ancak deniz manzarasını kapatmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, Ebru Demirtaş.

Merhaba,
Televizyon odası gibi değerlendirmek istiyorsanız yemek bölümünü iptal edebilirsiniz. Böylece konsolu çıkarmak gerekmeyebilir. Televizyonu yemek bölümüne yerleştirin. Kanepelerden birini eski televizyonun yerine koyun. Eğer modern bir hava yaratmak istiyorsanız koltuklarda çiçekli yerine düz kılıflar kullanın. Modern ve geometrik desenli halılar ve yastıklar seçin. Televizyon bölümünde duvara dikey bir raf ünitesi asabilirsiniz. Kanepe duvarında yatay uzun ayna şık durur.

Merhaba,
Banyomun dekorasyonuna uygun dolap rengi ve stili konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler, Esra Yonca Karadağ.

Merhaba,
Komple eskitme ahşap dokulu seramik ugulanmış banyoya ekstra ahşap dokusu katmak monoton ve karanlık gösterir. Beyaz ya da krem lake yüzeyler tercih edin. Aynanın formu çok hareketli, bunun yerine sade formlar seçin. Asma bir dolap ve taşlı aplik yerine mat krom ve buzlu cam modern bir aydınlatma asın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.