Maltepe’de rustik – country stili yaşayan bir dairedeyiz

Evim ile Ev Turu’nda bu hafta İstanbul Maltepe’de Ev sahibimiz Emel Çakı’nın evine konuk olduk. 220 metrekarelik 3+1 bu daire oldukça geniş bir alana sahip. Emel hanımın sadelik ve fonksiyonelliğe verdiği önemi kullanılan her bir parçada görmek mümkün.

Ev sahibi Emel Hanım “Biz aslında 3 kişilik çekirdek bir aileyiz. 10 yaşında bir oğlum var. İstanbul’dan önce yurt dışında yaşıyordum. Liseye kadar yurt dışında okudum. Tekstil ve tasarım mezunuyum.

Oğlum doğduktan sonra mesleğime ara verdim ve onu büyütmeye başladım. Büyütürken çok daha farklı bir yola girdim. Hem dekorasyon hem de sofra tasarımı yapıyorum. Çeşitli markalarla iş birliği yapıyorum ve bu yönde ilerliyorum.” diye anlatıyor.

Salon yaklaşık 70 m2 ve dolayısıyla çok büyük bir yemek alanı, aynı zamanda oturma alanı var. Ev sahibi Emel Hanım “Evimizi yaklaşık 12 sene önce aldık. Aldığımızda tamamen harap durumdaydı. Salondaki parke dışında evde eskiye dair hiçbir şey kalmadı.

Duvarları kağıt kapladık. Yer döşemesi ahşap olduğu için onu bıraktık, bakım yapıp cilaladık.Mobilyaları ise tamamen benim zevkime göre yaptırdık. Daha çok konforu ön planda tuttuk.” diyor.

Ev turunun tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz. Evim’i sosyal ağlarda takip etmek için tıklayın!

Facebook Takip Etmek İçin Linke; https://goo.gl/RLiSeP Tıklayabilirsiniz.

Twitter Takip Etmek İçin Linke ; https://goo.gl/guk7OW Tıklayabilirsiniz.

Pinterest Takip Etmek İçin Linke; https://goo.gl/xRdz1Z Tıklayabilirsiniz.

Instagram Takip Etmek İçin Linke; https://goo.gl/TZlVUY Tıklayabilirsiniz.