Önce ve Sonra: 2000’lerin başındaki bu mutfak için 2.000 dolarlık bir yenilemenin ne yaptığını görmelisiniz

90’lı yıllarda sıkça kullanılan turuncu-ahşap dolaplar, artık oldukça eski görünüyor. Bu tarz dolapları biraz boyamak, koyu gri, lacivert ve koyu yeşil boya renklerini kullanmak yeni trend… Jessica Preteroti ( @nestbyjess ) ve eşi Matt’in mutfağı bu yenilemelere güzel örneklerden biri.

Jessica, “Mutfakta harika bir temel vardı” diyor. “Dolaplar harika durumdaydı ve bir ton saklama alanı vardı, ancak alanla ilgili hiçbir şey gerçekten etkileyici görünmüyordu. Yemek pişirmek için harika bir alandı: geniş tezgahlar, iki fırın ve bir Wolf serisi, ancak görseller kötüydü.

Jessica önce “yumuşak bir yenileme” yaptı, burada kahverengi tezgah arasını beyaza boyadı, gömme ışıkların olduğu yerlere koyu siyah pandantifler ekledi ve 2003’ten kalma kiremit tezgahlarını şelale kenarlı DIY beton tezgahlarla değiştirdi.

Jessica, “Bu değişikliklerin tümü yaklaşık 500 dolara mal oldu ve daha sonraki, daha büyük yenilemeler için harika bir başlangıç ​​noktasıydı,” diyor. “Sonunda, DIY tezgahımı bir taş veya kuvars ile değiştirmek isterdim, ancak şimdilik, betonun 200 $ fiyatını göze alamadım.”

Sırada, yaklaşık 1.500 $ daha fazlaya mal olan, ayrıntılı yenilemeler vardı. 10 (!!!) gün boyunca, Jessica ve Matt üst dolapları ve tezgah arasını yenilediler. Raflar satın aldılar ve kurdular; olanları betonla kapladılar; yeni davlumbazı inşa ederek boyadı ve mühürlediler.

Yeni tezgah arası karolarını satın aldı ve kurdular. Raf altı aydınlatma eklediler. Jessica, “Katı bir zaman çizelgesindeydim, bu yüzden yenilemeyi bir saate planladım,” diyor.

Jessica, doğru karoyu seçmekten gerçekten döşemeye kadar, “Karo dükkanlarında stokta olan her şeyin insafına kalmıştım ve açık fikirli olmam gerektiğini biliyordum” diyor. “Sonunda altın varak damarlı mermer görünümlü bir seramik karo seçtim. Hayal ettiğimden çok daha cesurdu.

Karanlık bir banyoyu aydınlık, modern bir alana dönüştürdüler