Ev Turu: Halkalı’da balkon ve bahçesi ile göz alan bir dairedeyiz

Melike Hanımın Halkalı’daki 3+1 dairesindeyiz bu hafta. Daire özel yapılmış kullanışlı mobilyaları ve 4 mevsim kullandıkları kış bahçesiyle öne çıkıyor. En büyük ilham kaynağı doğa olan Güven Ailesi’nin 157 metrekarelik dairesinde her şey çok güzel ve eşsiz.

Dört kişilik ailenin oturduğu bu daire bahçe tarafına açılıyor ve her şey çok renkli. Doğal malzemelerin bolca yer aldığı bu ev, şöminesi, ahşap mobilyaları, yumuşacık tekstil ürünleri ve tamamlayıcı aksesuarları ile içimizi ısıtıyor adeta.

Ev sahipleri doğal ve ham malzeme, el işçiliği ve tarihi parçaları da çok seviyor. Ağaç, hasır, taş ve mermer gibi doğadaki malzemeler bu evde bolca yer bulmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=scN3c3qefkk

SALON DEKORASYONU

Dikdörtgen tipli bir salondayız. Salonun iki cephesinden de bahçe görülebiliyor. Bir tarafta Fransız balkon yer alırken diğer tarafta terasa çıkış yer alıyor. Salonun zemininde soft renkte parke tercih edilmiş. Duvarlarda ise krem ve vizon karışımı renk seçilmiş. Mobilyaların çoğu Mudo Concept’ten satın alınmış.

Duvardaki üniteyi Melike Güven kendisi tasarlamış. Melike Hanım seramik sanatçısı ve aynı zamanda ressam. Evdeki çoğu mobilyayı mobilyacısı ile birlikte tasarlıyor.

AZRA’NIN ODASI

Azra’nın odası kendi isteğine göre tasarlanmış. Mobilyalar Ikea’dan alınmış. Azra’nın lego koleksiyonu da bu odada yer alıyor. 16 yaşındaki Azra’nın hemen yatağının üzerinde de annesinin yaptığı bir yağlı boya tablo yer alıyor. Bu odanın Fransız balkonu da var.

YATAK ODASI

Çok beyaz ve dingin bir oda karşımızda. Bu odada bir çok detay Melike Hanım’ın kendi tasarımı. Gardrop ve pencere önündeki oturma alanını Melike Hanım tasarlamış. Odadaki kitaplık ise aynı zamanda kapı olarak kullanılıyor çünkü arkasında bir depolama alanı mevcut.

EV TURUNUN TAMAMINI EVİM DERGİSİ YOUTUBE KANALINDAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ev turu: Bahçeşehir’de nostaljik detaylarla süslü ferah bir evdeyiz

https://www.evimdergisi.com.tr/ev-turu-bahcesehirde-nostaljik-detaylarla-suslu-ferah-bir-evdeyiz/