Ev turu 250 METREKARE

Ev turu: Bu 5+2 dairenin içinde kaybolmamak mümkün değil

Evim Dergisi, ilham verici dekorasyon fikirleri için ev turu yapmaya devam ediyor. Evim ile Ev Turu’nun 15. bölümünde İç Mimar Nedret Tuncer ile Senem ve Harun Özavar çiftinin Erenköy’deki 5+2, 250 m2’lik baştan aşağı yenilenen dairesine konuk olduk.

EV TURUNDA GİRİŞ

Bu dairenin girişi çok geniş ve ferah. Biz bu evde özellikle beyaz renklere çok öncelik verdik. Her yer beyaz ve aydınlık tonlarda. Detaylarda gold renkler hakim. Zeminde de gold çıtalar seramiklerin arasında kullanıldı.

Giriş geniş olduğu için ortada bir mermer masası ile karşılama yaptık. Bu masanın üzerinde farklı tonlarda yapay bitkilerle süsledik. Üzerinde de şık bir sarkıt aydınlatma var.

Diğer tarafta girişte sizi karşılayan bir ev sahibinin kızının kendi yaptığı tablo var.

MİSAFİR BANYOSU

Hemen evin girişinde, sağda sizi karşılayan çok şık bir misafir banyosu var. Yine beyaz tonların hakim olduğu banyonun duvarlarında komple duvar kağıdı kullanılmış. Tezgahlar komple mermer.

SALON DEKORASYONU

Bu evde iki tane salon tasarlandı. Bu salon daha çok misafirlerin ağırlanabileceği şıklıkta bir salon. Ev sahibinin tercih ettiği gibi iki tane uzun üçlü kanepe, yanında da bir tane tekli koltuk düşündük. Kenarına da yeşil bir puf konumlandırıldı.

Ortada mermer sehpa kullandık. Zeminde koltuklara uyumlu bir halı var. Genelde gold tonları evin detaylarında kullanıldı.

Salonda ışığı kesmemek adına modern ağ tüllerden kullanıldı. Buna fon olarak da hafif simli ve bej tonlarında sade parlak bir fon perdemiz var.

YEMEK MASASI DEKORASYONU

Yemek masasında da yine 8 kişilik mermer masa tercih edildi. Koltuklar toprak tonlarında parlak kumaş seçildi. Yemek masasının arkasında büyük bir şömine var. Aksesuarlarların sergileneceği nişler tasarlandı.

İKİNCİ SALON DEKORASYONU

İkinci salonın zemininde açık tonlarda geniş damarlı parke kullanılmış. İki tekli koltuk sırtları çok yüksek ve kendinden hareketli tam bir cam önü keyif köşesi olmuş.

MUTFAK DEKORASYONU

İkinci salondan mutfağa geçişimiz var. Bu kısımda cam büyük bir masa, üstte sarkıt aydınlatma ve masa ile sandalyelerin ayaklarında yuvarlak detaylar var.

Mutfak geniş ve uzun bir tezgahı var. Boy dolapları bu nedenle diğer tarafta kullanıldı. Evin diğer detaylarına da uyması için üst dolaplarda gold detaylar kullanıldı. Aksesuarlarda da siyah detaylar var.

Kiler dolapları çekmeceli, aydınlatmalar 3 çeşit olarak kullanıldı.

İKİNCİ KORİDOR

Evin ikinci hol alanında evin kızının çaldığı bir piyano var. Arkasında ise olmazsa olmaz bir ayna var.

EBEVEYN YATAK ODASI DEKORASYONU

Burası oldukça geniş bir ebeveyn odası. Kapıdan girdiğinizde hemen karşınızda yatak karşılıyor. Kenarında yine ayna detayı var. Abajurlar taş rengi kumaş kaplama. Yatak örtüleri parlak ve açık tonlarda tercih edildi.

Tavanda gizli aydınlatma ve alternatif olarak şık bir avize sarkıyor.

GENÇ KIZ ODASI

Çocuk odası ve genç kız odası çalışma alanı ile yatak alanı olarak ikiye bölündü. Burada okuma aydınlatmaları var. Pencere önünde kendinden simli keten fon perde kullanıldı. Bu odada büyük bir ray dolabı var. Beyaz ayna ve beyaz lake oldukça kullanışlı.

EV TURU VİDEOSUNU İZLE

Ev turunun detayları için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

Ev turu: Şehrin içinde ama yeşille iç içe geçmiş bir evdeyiz