Bodrum’da vintage stilde dekore edilmiş bir evdeyiz

Bodrum’da vintage stilde dekore edilmiş bir evdeyiz

Bu müstakil evin adı Kandiya. Çiçek tutkunu sahiplerine, Ege renklerinin üzerine kurgulanmış vintage bir yaşam tarzı sunuyor.

Bodrum Gündoğan’da site içerisinde yer alan bu ev daha ilk bakışta çevredeki diğer evlerden ayrılıyor. Bahçe kapısından başlayarak her yer çiçekler ve meyve ağaçlarıyla dolu. Bunda ev sahibi Hakkı Bey’in çiçeklere olan ilgisinin payı büyük.

Sardunya, begonvil, ortanca, ceylan gözü, lavanta ve Japon gülü bahçedeki çiçeklerden sadece birkaçı. Çiçeklerin hepsini Hakkı Bey elleri ile dikmiş.

“10 DAKİKADA KARAR VERİP ALDIK”

Mürvet ve Hakkı Tuncel’in sahibi oldukları evin öyküsü ise öyle çok eskilere dayanmıyor. “Bundan altı yıl önce bir Bodrum seyahatimizde ev ararken 10 dakika içinde karar verip aldık” diye anlatıyor Mürvet Hanım.

Verandada bir yemek alanı oluşturulmuş. Masa Mudo Concept’ten alınmış. Alt verandada ise bir oturma köşesi bulunuyor.

“Evimizin ilk sahibi bir İngiliz’di, aldığımızda da oldukça bakımlı bir ev olmasına rağmen mutfaktan banyoya hemen hemen her şeyi değiştirdik. Oturdukça ihtiyacımıza göre tadilat yaptık. Girişten başlayarak Bodrum esintileri ile devam ettik.”

Bahçede birçok şey el yapımı. Eski bir makara boyanarak masa olmuş. Sade bir şemsiye danteller ve püsküller ile keyifli bir hale dönüştürülmüş.

EVİN İSMİ “KANDİYA” NEREDEN GELİYOR?

Evin bahçesi ev sahipleri için oldukça önem taşıyor. Bahçeyi ferforje parmaklıklarla çevirerek kapı girişini düzenlemişler. Bu evin bir de adı var: Kandiya. Bu isim Mürvet Hanım’ın anne ve babasının memleketleri olan Girit Kandiya’dan geliyor. Hakkı Bey kayrak taşları döşeyerek bahçede bir avlu oluşturmuş, bu alanda artık keyifle akşam yemeklerini yiyorlar.

150 M2 ÜÇ KATLI EV

Ev, bahçe hariç 150 metrekare büyüklüğünde ve üç kattan oluşuyor. Girişten alt kata inildiğinde salon karşımıza çıkıyor. Mürvet Hanım’ın beyaz tutkusu bu odada hakimiyeti ele geçirmiş durumda. Bu odadaki pencere büyütülerek ışığın içeriye daha fazla girmesi ve manzaranın görülebilmesi sağlanmış.

Oturma bölümü: Eskitme parkeler ve şömineyi ev sahipleri hem görsel açıdan beğendikleri
hem de kullanışlı oldukları için seçmişler. Berjerler Tepe Home.

Salonda ev sahibesinin çok sevdiği vintage tarzı beyaz ile buluşmuş. Dantel örtüler ve ferforje aksesuarlar dikkat çekiyor. Evin üst katlarına çıkan merdivenler de değerlendirilmiş. Bu alanlara ayna ya da dolap gibi mobilyalar yerleştirilmiş. İkinci katta misafirler için bir yatak odası ve banyo bulunuyor.

Evin en üst katında ise yatak odası, ebeveyn banyosu ve bir balkon mevcut. Bu kat yaz aylarına girmeden önce komple yenilenmiş. Burada bulunan iki oda birleştirilerek geniş bir yatak odası elde edilmiş. Bu arada balkon da yenilenmiş. Pencereler büyütülerek Gündoğan’ın harika koyuna bakan bir manzara elde edilmiş.

Keyif köşesi: Sallanan koltuk Mudo Concept, ancak döşemesi değiştirilmiş. Terek el yapımı, ayak takılarak duvar yerine yerde kullanılmış.
Kırmızı mutfak: Modern dolaplar nostaljik pötikareli perdelerle tamamlanmış.

Banyo yenilenirken deniz havası bu mekana da yansıtılmış. Komple beyaz renkte düzenlenen banyoda seramikler ve dolap kulplarında deniz kabuklarına yer verilmiş.

Misafir odası: Misafir odasındaki yatak ve gardırop Bodrum’dan alınmış. Şifoniyerler Boyner Evde.
Balkondaki ikili kanepe Rivelli’den alınmış.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Gardırop ve yatak başı Bodrum Gölköy’de Dekor Mobilya’ya yaptırılmış. Komodin Boyner Evde. Avize ve abajurlar Karaköy Dekor Lamba tarafından yapılmış, hepsi el yapımı. Yatak örtüsü, Mudo Concept

Bahçesiyle, verandasıyla dikkat çeken Bodrum evindeyiz!