2020 Banyo Modelleri – En çok tercih edilen şık banyolar

0

2020 banyo modelleri

2020 banyo modelleri şıklığı ile dikkat çekiyor. Banyolar mahremiyeti barındırdığı için evinizde en çok rahat etmeniz gereken yerlerden biridir. Stres atmaya çalıştığınız mekanların ferahlığı ve görselliği, sıradan bir duş etkinliğini meditasyona çevirerek sizi rahatlatabilir.

Banyonuzu yenileme sürecine girdiyseniz, her şeyden önce kişisel zevklerinize güvenmeli ve radikal kararlar almaktan çekinmemelisiniz. 2020 banyo modelleri konseptine damga vuran eklektisizm temalı banyolar, son hâline gelmeden önce sizin bakış açınıza ve imkânlarınıza muhtaç duruyor.

BANYODA YENİLİK *

Baştan aşağı yenileme için bütçeniz kısıtlıysa, ufak tefek değişiklik yaparak banyonuzda yepyeni bir atmosfer yaratabilirsiniz. Son yıllarda en çok sevilen tasarım fikirlerine örnek olarak aşağıdaki listeyi uygulayabilirsiniz.

BİTKİLER BANYOYA *

Yılın en büyük trendi biyofilik akım olarak nitelendiriliyor. Banyolara bambaşka bir hava katan bitkiler kullanarak nefes aldıran şık banyo modelleri oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, kullanacağınız bitkinin az ışıkla ve nemli ortamda sağlıklı şekilde canlı kalmasıdır. Devetabanı, Aloe Vera, Bambu, Orkide, Eğreltiotu, Çin herdemyeşili ve sarmaşık gibi bitkiler, havasız yerlere uyum sağlarken şık bir görüntü sunar.

Banyoda bitki

PİRİNÇ KAPLAMA ÜRÜNLER *

Büyük masraflar yapmadan ortaya çıkarabileceğiniz yeni banyo modelleri için pirinç kaplama ürünler kullanabilirsiniz. Ayna çerçeveleri, sallantılı lambaların kafes ve zincirleri, duvara monte edilen aparatlar gibi mümkün olan her malzemede pirinç materyal kullanılabilir.

MODERN BANYO MODELLERİ *

Eklektik tasarıma sahip banyo modelleri için modern çizgileri retro ile destekleyebilirsiniz. Derin ve ayaklı bir duş küveti, ya da rustik musluklar ve duş başlığı gibi detayları yakalayabilirsiniz. Bağımsız lavabo ve küvetler bu yıl çok moda.

2020 banyo modelleri

BANYODA DOĞRU AYDINLATMA *

Banyolara heyecan katan unsurlardan biri de ışıktır. Doğru yapılan aydınlatma ile büyülü bir duş keyfi sürebilirsiniz. Entegre olan gizli aydınlatmalar ya da sarı loş ışıklar kullanılabilir.

Modern banyo 2020

BANYODA DUVAR KAĞIDI *

Suya dayanıklı olan yapışkanlı duvar kağıtları, banyolarda kurtarıcı etkiye sahiptir. 2020’de moda olan bir desen arıyorsanız mermer efektini tercih edebilirsiniz.

Banyoda duvar kağıdı

BANYO FAYANSLARINDA ŞEKİLLER *

Fayansları yenilemek istiyorsanız mutlaka şekilli olanları düşünmelisiniz. Bal peteği şeklinde altıgenler, yarım ay şeklinde olanlar veya desen oluşturan farklı kesimler yeni banyoların vazgeçilmezleri arasında sayılıyor.

BANYODA CANLI RENKLER *

Renk konusunda özgür olmalısınız. Klâsik tonların dışına çıkarak canlı ve çarpıcı renkleri bir arada kullanabilir, banyo duvarlarında marjinal bir estetik sağlayabilirsiniz.

Banyoda canlı renkler

BANYO DUVARLARINDA TABLOLAR *

Banyo duvarlarında sanatsal tablo, kitaplık, gazetelik gibi aksesuarların modası hiç geçmiyor. Tarzınızı yansıtan dekoratif objeler kullanmaktan vazgeçmeyin.

MODERN BANYOLARDA MÜZİK SİSTEMLERİ *

Modern banyolarda akıllı sistemlerle kontrol edilen ses ve müzik sistemleri göze çarpıyor. Kapıyı açtığınızda otomatik olarak devreye giren yumuşak bir müzik, duş sürecinizi terapiye çevirebilir.

BANYO ZEMİNİNDE TAŞLAR *

Karo fayanslardan sıkılanlar için yerleri mozaik görünümlü küçük taşlarla kaplatma fikri de yayılmaya başlıyor. İrili ufaklı ebatlarda ve degrade yaratan tonlarda karışık taş döşemeler banyonuzu büyük ölçüde değiştirecektir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.