Banyonuza şıklık katacak banyo fayans modelleri

Banyonuza şıklık katacak banyo fayans modelleri – 20+ şık banyo örneği

Son güncelleme:

2020-2021 banyo fayans modelleri şıklığı ile dikkat çekiyor. Banyolar mahremiyeti barındırdığı için evinizde en çok rahat etmeniz gereken yerlerden biridir. Stres atmaya çalıştığınız mekanların ferahlığı ve görselliği, sıradan bir duş etkinliğini meditasyona çevirerek sizi rahatlatabilir.

Banyonuzu yenileme sürecine girdiyseniz, her şeyden önce kişisel zevklerinize güvenmeli ve radikal kararlar almaktan çekinmemelisiniz. 2020-2021 banyo fayans modelleri konseptine damga vuran eklektisizm temalı banyolar, son hâline gelmeden önce sizin bakış açınıza ve imkânlarınıza muhtaç duruyor.

BANYODA YENİLİK

Baştan aşağı yenileme için bütçeniz kısıtlıysa, ufak tefek değişiklik yaparak banyonuzda yepyeni bir atmosfer yaratabilirsiniz. Son yıllarda en çok sevilen tasarım fikirlerine örnek olarak aşağıdaki listeyi uygulayabilirsiniz.

BİTKİLER BANYOYA

Yılın en büyük trendi biyofilik akım olarak nitelendiriliyor. Banyolara bambaşka bir hava katan bitkiler kullanarak nefes aldıran şık banyo modelleri oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, kullanacağınız bitkinin az ışıkla ve nemli ortamda sağlıklı şekilde canlı kalmasıdır. Devetabanı, Aloe Vera, Bambu, Orkide, Eğreltiotu, Çin herdemyeşili ve sarmaşık gibi bitkiler, havasız yerlere uyum sağlarken şık bir görüntü sunar.

Daha detaylı bilgi için “Banyoda yetiştirebileceğiniz nemi seven 15 bitki” yazımızı inceleyebilirsiniz.

PİRİNÇ KAPLAMA ÜRÜNLER

Büyük masraflar yapmadan ortaya çıkarabileceğiniz yeni banyo fayans modelleri için pirinç kaplama ürünler kullanabilirsiniz. Ayna çerçeveleri, sallantılı lambaların kafes ve zincirleri, duvara monte edilen aparatlar gibi mümkün olan her malzemede pirinç materyal kullanılabilir.

MODERN BANYO FAYANS MODELLERİ

Eklektik tasarıma sahip banyo fayans modelleri için modern çizgileri retro ile destekleyebilirsiniz. Derin ve ayaklı bir duş küveti, ya da rustik musluklar ve duş başlığı gibi detayları yakalayabilirsiniz. Bağımsız lavabo ve küvetler bu yıl çok moda.

Ikea
2020 banyo modelleri

BANYODA DOĞRU AYDINLATMA

Banyolara heyecan katan unsurlardan biri de ışıktır. Doğru yapılan aydınlatma ile büyülü bir duş keyfi sürebilirsiniz. Entegre olan gizli aydınlatmalar ya da sarı loş ışıklar kullanılabilir.

Detaylı bilgiye “Banyo aydınlatmasının püf noktaları” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

modern banyo aydınlatma
Modern banyo 2020

BANYODA DUVAR KAĞIDI

Suya dayanıklı olan yapışkanlı duvar kağıtları, banyolarda kurtarıcı etkiye sahiptir. 2020’de moda olan bir desen arıyorsanız mermer efektini tercih edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye “Banyoda duvar kağıdı kullansak mı?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Banyoda duvar kağıdı
banyoda duvar kagıdı

BANYO FAYANSLARINDA ŞEKİLLER

Fayansları yenilemek istiyorsanız mutlaka şekilli olanları düşünmelisiniz. Bal peteği şeklinde altıgenler, yarım ay şeklinde olanlar veya desen oluşturan farklı kesimler yeni banyoların vazgeçilmezleri arasında sayılıyor.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Fayansta delik nasıl açılır? İşte püf noktalar

BANYODA CANLI RENKLER

Renk konusunda özgür olmalısınız. Klâsik tonların dışına çıkarak canlı ve çarpıcı renkleri bir arada kullanabilir, banyo duvarlarında marjinal bir estetik sağlayabilirsiniz.

Sarı banyo
Pembe banyo
Renkli banyo
Banyoda canlı renkler

BANYO DUVARLARINDA TABLOLAR

Banyo duvarlarında sanatsal tablo, kitaplık, gazetelik gibi aksesuarların modası hiç geçmiyor. Tarzınızı yansıtan dekoratif objeler kullanmaktan vazgeçmeyin.

Banyoda tablo
Banyo tablo

MODERN BANYOLARDA MÜZİK SİSTEMLERİ

Modern banyolarda akıllı sistemlerle kontrol edilen ses ve müzik sistemleri göze çarpıyor. Kapıyı açtığınızda otomatik olarak devreye giren yumuşak bir müzik, duş sürecinizi terapiye çevirebilir.

Banyo müzik sistemi

BANYO ZEMİNİNDE TAŞLAR

Karo fayanslardan sıkılanlar için yerleri mozaik görünümlü küçük taşlarla kaplatma fikri de yayılmaya başlıyor. İrili ufaklı ebatlarda ve degrade yaratan tonlarda karışık taş döşemeler banyonuzu büyük ölçüde değiştirecektir.

Banyo zemininde taşlar

3 farklı banyo stilinden birini seçin ve rüya takımınızı kurun

Banyo dolabı modelleri – Daha şık teknolojik banyo ve mutfaklar

Küçük bir banyoyu nasıl planlamalı?

Banyoda yaratıcı dönüşüm için dekorasyon önerileri

Kolay kullanımlı bir banyo için doğru planlama nasıl olur?