Banyoda yaratıcı dönüşüm için dekorasyon önerileri

Banyo dekorasyonu için nelere dikkat edilmeli? Banyo nasıl dekore edilir? Merdiven raflar, yekpare lavabolar, yüzeylerdeki desenler, banyodaki dekorasyon için oldukça önemli detaylar. Peki neler yapılabilir? Öneriler Evim Dergisi arşivinden…

Ufak da olsa evin her köşesinde farklılığa ihtiyacımız var. Biraz renk ve aksesuar, biraz da yapısal değişiklik ve yaratıcılıkla banyoya eğlenceli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

MERDİVEN RAFLAR

Merdiven raflar dar banyolara stil sahibi düzen getirmenin ideal yollarından. Aksesuarları sergileyerek banyoya biraz renk katmanın da pratik çözümlerinden biri.

Çakmak Yapı.

NASIL UYGULAMALI?

Seramikleri tüm duvar yüzeyine kaplatmak yerine yarım kaplayarak daha şık bir görünüm de elde edebilirsiniz. Ayrıca banyonuzda hem zemin hem de duvar seramiklerini dilediğiniz tonlarda boyayabilirsiniz.

MİNİMALİST-ORYANTALİST

Banyo dekorasyonu için iyi bir fikir! Kuzey Afrika’ya özgü renk kombinasyonları ile banyoya sıra dışı bir görünüm katmaya ne dersiniz? Sıcak renkler ile dilerseniz yalın hatları bir arada kullanabilir, ya da Fas ve İspanya’ya özgü oryantalist ve renkli aksesuarlarla daha da ilgi çekici bir atmosfer yaratabilirsiniz.

YEKPARE LAVABOLAR

Monoblok lavabolar ya da dökme beton lavabolar sayesinde kesintisiz ve stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca sadece aynayı ya da lavabo bataryalarını bile değiştirerek banyoda küçük çaplı bir değişime imza atabilirsiniz.

Bloomingville.

KASADAN RAFA

Kasaları S kancalar yardımıyla bir raya dikey asarak banyo tekstilleri için pratik bir dolap oluşturabilirsiniz. Duvar alanlarını değerlendirmek için ideal ve yaratıcı bir çözüm.

YÜZEYLERE DESEN EKLEYİN

Karoların üzerinde biraz yaratıcılığınızı konuşturmaya ne dersiniz? Stencil’ler ya da yapışkanlı folyolar yardımıyla seramik yüzeyler üzerine dilediğiniz deseni yapabilir ve banyonuzun çehresini değiştirebilirsiniz.

KÜÇÜK BANYOLARA İLK YARDIM

Küçük ve karanlık banyolarda hem mobilya, hem de duvarlarda beyaz tercih ederek havadar bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca duvara monte banyo dolapları alanı daha özgür kullanmanızı sağlar.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

AİLE BANYOLARI NASIL PLANLANMALI?

BANYODA DUVAR KAĞIDI KULLANSAK MI?


MUTFAK İLE BANYO DEKORASYONU İÇİN YENİ FİKİRLER

Mutfak ve banyoda hem ekonomik açıdan sizi rahatlatacak, hem de şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacak fikirler için “Mutfak & Banyo” sayfamıza göz atabilir, aşağıdaki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.