Daha şık ve daha teknolojik banyo ve mutfaklar

0

Banyo ve mutfak çözümleri

Eviniz eski de olsa, hep daha şık ve teknolojik olarak yenilenmiş bir mutfak ya da banyoda olmayı hayal ediyorsanız, çözüm ve ürün odaklı fikirlerle bu hayaliniz gerçek olabilir.

RAHAT MUTFAKLAR

BEYAZLIK İLKESİ İlle de beyaz olsun! Paletin değerli renklerinden beyazı mutfakta tercih edenler için çizilmeye ve sararmaya karşı yüksek dirençli mat lake mutfağın profilli kapakları kolayca temizlenen pürüzsüz bir yüzeye sahip. Bu tarz bir mutfağı çini karolar ve etnik aksesuarlarla farklı bir havaya da büründürebilirsiniz.

Pierina mutfak, Kelebek.

Ikea.
Terra model mutfak, Lineadecor.
amara.com

KÜÇÜK DE OLSA SÜSLERİM Artık evin her alanına uygulanan duvar kağıtları doğru seçildiğinde mekanları canlandıran bir etki de yaratıyor. Tıpkı buradaki gibi tek duvarda çözümlenmiş çok küçük bir mutfak köşeniz varsa, seramikten artan kısımları desenli kağıt ile kaplayarak bu alana farklı bir kimlik kazandırabilirsiniz.

SADECE KİLER DOLABI MI? Mutfakta büyük sıkıntlardan biri de yeterli depolama alanı olmaması. Artık mutfak modellerinin pek çoğunda kiler sistemleri bu ihtiyaca fazlasıyla hizmet eder durumda. Bu mutfağın çekmeceli ve raflı özel boy ünitesi farklı ürünleri tek bir dolapta depolama imkanı sunuyor. Alt bölüme yerleştirilen şişelik içecekler için de alan yaratıyor.

YENİ MODA TEREKLER Eski günlerden bir detay… Günlük tabak ve bardakların yerleştirildiği terekler yine çok moda. Üstelik bu defa çarpıcı renk ve desenleriyle mutfaklara daha geleneksel bir yaşanmışlık havası kazandırıyor.

 

IŞIL IŞIL BANYOLAR

Ragrund sandalye/havluluk, Ikea.
ricebyrice.com
Jab Anstoetz.

ÇOK YÖNLÜLÜK Aynı alanda sandalye vazifesi de gören bir havluluk yerden kazandırır. Üstelik altındaki raf kısmı kirli sepeti ya da günlük havluları yerleştirmek için ideal.

KİŞİSEL BAKIM ALANI Küçücük bir banyom var nasıl çözümleyip renklendirebilirim diyorsanız, işte size neşeli, renkli, cazibeli bir banyo alanı. Eğer tüm banyoyu bu şekilde tasarlamak mümkün değilse, belki de sadece size ait bir alanı esprili bir stille süsleyerek kişisel bakım ve keyif köşenizi yaratabilirsiniz.

SALONDAYMIŞ GİBİ Bol çiçekli perdeler, dekoratif bir puf, vazoda çiçekler ve işte banyonuz salon havasına büründü bile.

Sento, Vitra.
Edilcuoghi, Palazzi Santa Maria serisi, Kale.

YENİ NESİL MODÜLARİZASYON İskandinav stilinin narin ve sade havasıyla buluşan modüler dolaplar farklı büyüklükteki banyolara  adapte olabilen, lavabo ve klozetiyle evde herkes için bir çözüm sunuyor. Fonksiyonel saklama üniteleriyle de dikk at çeken seri böylece makinadan deterjana, çamaşır sepetinden havlulara kadar pek çok şeyi tek bir alanda topluyor.

AYAKLAR ÜSTÜNDE Banyo temizliğine önem veriyorsanız, hatta bu konu takıntı halindeyse komple yere oturan dolaplar yerine yeniden popüler olan ayaklı ya da asma dolaplar kullanabilirsiniz. Üstelik ayaklı veya asma dolaplar dar banyolar için görsel ferahlama avantajı da sunuyor.

 

 

 

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.