Banyoda duvar kağıdı kullansak mı?

Islak mekan olmasına rağmen banyonuzda duvar kağıdı kullanmanın püf noktalarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Tropikal desenli kağıtlar ile banyoda mevsime de uygun bir hava yakalayabilirsiniz.

Zarif çiçeklerden, son yılların gözdesi tropikal desenlere kadar duvar kağıtları, banyonuza stil katmanın hızlı ve kolay yollarından biri olabilir. Ayrıca kolaylıkla sökülebilen kendinden yapışkanlı kağıtları da bu hacimde kullanabilirsiniz.

Duvar kağıdı banyoda kullanım için uygun mu?

Duruma göre değişir. Banyonuz uygun şekilde havalandırılmışsa, bir penceresi ve/veya havalandırmayı sağlamak için yeterli bir aspiratörü varsa, duvar kağıdını banyonuzda kullanabilirsiniz. Ancak yine de su ile doğrudan temastan uzak tutun.

Hangi tür duvar kağıdına ihtiyacım var?

Genellikle vinil veya vinil kaplamalı kağıtlardan yapılan silinebilir özellikteki duvar kağıtlarını tercih edin. Ekstra yıkanabilir veya yüksek yıkamaya dayanıklı bir kağıt seçerseniz bu kağıtlar küçük su sıçramaları ile rahatlıkla başa çıkabilir. Mümkünse neme dayanıklı olanları tercih edin.

Duşun içinde duvar kağıdı kullanmak doğru mu?

Hayır. Eğer çok isterseniz duvar kağıdı gibi görünen ve fayanslarla ilgili harç sorunlarına sahip olmayan % 100 su geçirmez duvar kaplamaları kullanabilirsiniz. Bunlar pahalıdır ve uzman kurulumu gerektirir. Daha ucuz bir seçenek, duş kabininin camının dışta kalan tarafında duvar kağıdı kullanmak olabilir.

Banyonun tüm duvarlarında kağıt kullanabilir miyim?

Evet, banyonuzda düzgün duvarlarınız olduğu sürece her yerinde duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Ancak su ile duvar kağıdınız arasında yine de 60 cm’lik bir mesafe bırakmaya dikkat edin. Banyoların genelde küçük mekanlar olduğunu göz önünde bulundurarak, eğer tüm duvarlarda kağıt kullanacaksanız yoğun desenleri tercih etmeyin.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

DUVAR KAĞIDI LEKELERİ NASIL ÇIKARTILIR?