Yeşil ev dekorasyonu ve stilin hızlı şifreleri

Mevsimin rengi yeşili, beyaz ve sarı tonlarıyla tamamlıyoruz. Yeşilin o kadar çok tonu var ki birlikte kombinleyebileceğiniz… İster duvarlar ister mobilya ya da aksesuarlarda küçük değişiklikler yapıyor olun, bizce bu doğal temada herkese göre bir şey var.

DEKORASYONDA NEDEN YEŞİL TERCİH EDİLMELİ?

Yeşilin tonları neredeyse her dekorasyon stiline uyumlu ve son derece rahatlatan bir ruh haline sahiptir. Turkuazdan çimen yeşiline kadar, sarının yeşile bakan tonlarından mint mavisine doğru içinde pek çok renk değerini barındırır. Neredeyse tüm bu tonlar klasikler arasında yer aldığından yeşil renk temalı dekorasyon stiliniz kolay kolay demode olmaz. Yeşil ile birliktelik kuran pek çok farklı karaktere sahip renk var üstelik. Gri, krem, sarı, mavi gibi örneğin. Hem sofistike hem de çok ilgi çekici bir renk!

SARI VE YEŞİL KOMBİNASYONU

Tekstiller, Homteks.

Biri güneşin, diğeri doğanın rengini taşıyan bu kombinasyon evde baş döndüren bir tazelik ve ferahlık duygusu uyandırabilir. Sarı çok iyimser bir enerjiye sahiptir. Sıcaklığı ile yeşilin rahatlatan enerjisini tamamlar.

YAŞAM ALANINDA HER YERDE YEŞİL

Tepe Home.

Yeşilin rahatlatan hissiyatını pekiştirmek için mavi tonlarıyla beraber kullanabilir, ferahlık duygusu için ise aksesuarlarda camı tercih edebilirsiniz.

YEŞİL İLE DEKORASYONDA HIZLI ETKİ

Yeşil şeritli bir duvar kağıdı ile hızlı etki elde edebilirsiniz. Beyaz renkli mobilyalarla çarpıcı bir kontrast yakalayabilirsiniz.

Elisa tuvalet masası, Fatih Kıral.

TROPİKAL ESİNTİ

Tıpkı bakir bir ormandaymış gibi… Duvarlarınızdan birini botanik desenli bir kağıt ile kaplayarak mekana şaşırtıcı bir derinlik katabilirsiniz.

Tiles and More 2016 koleksiyonundan duvar kağıdı, HannaHome.

YEŞİL İLE DEKORASYONUN HIZLI STİL ŞİFRELERİ

  • Bahar çarpıcı kontrastların ayıdır. Bu sebeple asit yeşilleri, çarpıcı tonlarda taze çiçeklerle bir arada kullanabilirsiniz.
  • Bu renk temasını dış mekanda uyguluyorsanız yastıklar, kilimler ve vazolarda yeşilin tonlarını tercih edebilirsiniz. Botanik desenlerle birleştiğinde çok enerjik ve canlı bir atmosfer oluşturur.
  • Eğer modern bir stilden hoşlanıyorsanız daha minimal hatlı aksesuar ve mobilyaları; kaktüs ve sukulent gibi her dem yeşil ve daha yalın bitkilerle birlikte kullanabilirsiniz. Eğer daha provansa yakın bir stiliniz varsa o zaman klasik ve romantik gül buketleri, kır çiçekleri, patineli mobilyalar ve seramik aksesuarlarla ahenkli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Sarı oda dekorasyonu – Tatlı mı tatlı parlak sarı her stilde enerjiyi yükseltiyor