Oda dekorasyonu için tropik ve botanik yöntemler

Oda dekorasyonu için farklı fikirlere mi ihtiyacınız var? Tropik ve botanik stilleri denediniz mi? Birkaç pratik uygulama ilavesi ve yaratıcı fikirle tropik ve botanik etkiyi eve uyarlamak çok keyifli. Evim Dergisi 2017 arşivinden…

DEKORASYON İÇİN MOOD BOARD HAZIRLA

Hangi stil olursa olsun işe girişmeden önce buradaki gibi renk, malzeme ve dokularla bir mood board hazırlayın ve size ilham kaynağı olan bir fotoğrafı da ekleyin.

kitschkitchen.nl

EV DEKORASYONUNDA BASİT VE ŞIK DOKUNUŞLAR

Stil evinizin olmasa bile balkona hazırladığınız bir sofranın teması olsun:

  • Tropik çiçekli bir örtü serin
  • Kaseye koyduğunuz muz, ananas ve şeftalileri minik kokteyl şemsiyeleriyle sunun.
  • Sandalyeleri botanik desende ya da sarı, pembe, yeşil minderlerle süsleyin.
ricebyrice.com

HEM DEKORASYON HEM DEKORATİF LEZZETLER

Bir stilin meyvesi olur mu demeyin. Çünkü tropiğin var. İlk akla gelen ananas ama mango, papaya gibi oldukça lezzetli meyveler de var. Hepsini bir arada renkli sepete ya da ayaklı servise koyup mutfağınızı
süsleyebilirsiniz.

H&M Home.

SAKSILARA ELVEDA! BİTKİLER SEPETE

Klasik saksılara elveda! Bu havayı yaratmak istiyorsanız hasır ve bambuya yer açın. Bunu toprak ya da seramik saksı yerine bitkilerinizi irili ufaklı sepetlere yerleştirerek başarabilirsiniz. Ama dikkat! Su geçişini ve nemi önlemek için içlerini naylonla kaplamayı sakın unutmayın.

DEKORASYONDA VURGUYU TEK ŞEYDE TOPLAYIN

Kimi stiller tek bir desenle çok şey yansıtır. Tropik+botanik de öyle. Bu yüzden büyük bir papağan ya da palmiye gibi vurgulu bir desenle kaplayacağınız bir kanepe salondaki havayı tazelemeye yetebilir.

1990 Gürgen Tasarım koltuk, sitdownistanbul.com

ODA DEKORASYONUNDA ÇOCUKLARIN EN SEVDİĞİ FLAMİNGOLAR

Pembe, romantik flamingolar özellikle çocukların en sevdiği desenlerden ve son yıllarda da oldukça moda. Kızınızın odasında flamingolu perde ve yastıklar harika durur. Oğlunuz varsa tartışmasız papağan.

Laura Ashley.

DUVAR KAĞITLARINDA TROPİK ÇILGINLIK

Oda dekorasyonu için duvarların yeri ayrı. Sezonun duvar kağıdı seçeneklerine göz atın ve papağan, iri yaprak, iri çiçek ve ananas gibi desenli olanları keserek beyaz çerçevelerle duvaralara asın. İşte size kolay yoldan yarabileceğiniz tropik+botanik efektler.

Foresta Botanica koleksiyonu kumaşlar, Jab.

EV DEKORASYONU İÇİN ÖNERİLER VE PRATİK FİKİRLER

Ev dekorasyonu, oda dekorasyonu, pratik fikirler, kendin yap projeleri ve daha pek çok konuda yeni fikirler Evim’de… Dekorasyon fikirleri için “Dekorasyon” sayfamızı incelemelisiniz. Hoşunuza gidecek onlarca fikir var.