Tropik ve botanik dekoratif yöntemler

0

Birkaç pratik uygulama ilavesi ve yaratıcı fikirle tropik ve botanik etkiyi eve uyarlamak çok keyifli.

Mood board hazırla
Hangi stil olursa olsun işe girişmeden önce buradaki gibi renk, malzeme ve dokularla bir mood board hazırlayın ve size ilham kaynağı olan bir fotoğrafı da ekleyin.

kitschkitchen.nl
ricebyrice.com
H&M Home.

Basit ve şık dokunuşlar
Stil evinizin olmasa bile balkona hazırladığınız bir sofranın teması olsun: • Tropik çiçekli bir örtü serin •
Kaseye koyduğunuz muz, ananas ve şeftalileri minik kokteyl şemsiyeleriyle sunun. • Sandalyeleri botanik
desende ya da sarı, pembe, yeşil minderlerle süsleyin.

Dekoratif lezzetlerle
Bir stilin meyvesi olur mu demeyin. Çünkü tropiğin var. İlk akla gelen ananas ama mango, papaya gibi oldukça lezzetli meyveler de var. Hepsini bir arada renkli sepete ya da ayaklı servise koyup mutfağınızı
süsleyebilirsiniz.

Bitkiler sepete
Klasik saksılara elveda! Bu havayı yaratmak istiyorsanız hasır ve bambuya yer açın. Bunu toprak ya da seramik saksı yerine bitkilerinizi irili ufaklı sepetlere yerleştirerek başarabilirsiniz. Ama dikkat! Su geçişini ve nemi önlemek için içlerini naylonla kaplamayı sakın unutmayın.

1990 Gürgen Tasarım koltuk, sitdownistanbul.com
Laura Ashley.
Foresta Botanica koleksiyonu kumaşlar, Jab.

Vurguyu tek şeyde toplayın
Kimi stiller tek bir desenle çok şey yansıtır. Tropik+botanik de öyle. Bu yüzden büyük bir papağan ya da palmiye gibi vurgulu bir desenle kaplayacağınız bir kanepe salondaki havayı tazelemeye yetebilir.

Çocukların en sevdiği
Pembe, romantik flamingolar özellikle çocukların en sevdiği desenlerden ve son yıllarda da oldukça moda. Kızınızın odasında flamingolu perde ve yastıklar harika durur. Oğlunuz varsa tartışmasız papağan.

Duvar kağıtlarında tropik çılgınlık
Sezonun duvar kağıdı seçeneklerine göz atın ve papağan, iri yaprak, iri çiçek ve ananas gibi desenli olanları keserek beyaz çerçevelerle duvaralara asın. İşte size kolay yoldan yarabileceğiniz tropik+botanik efektler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.