Yeni İskandinav

0

Son yılların gözdesi İskandinav stili şimdilerde farklı ülkelerin stilleriyle harmanlanarak yeni yorumlar kazanıyor.

Denizci İskandinav
İskandinav stilinin rengi beyazı marin temalarla destekleyin. Sahillerinin ferahlatıcı renkleri ve doğal malzemelerle huzurlu mekanlar yaratabilirsiniz. Kum beji, turkuazdan laciverte maviler ve kırmızıyı çizgili, yaprak ve deniz kabuğu desenleri ile birlikte kullanın.

Etnik ve retro İskandinav
Nötr renk ve formları en iyi dengeleyen stiller canlı motiflerle etnik ve naif mobilyalarla retro… Hareket seviyorsanız etnik tekstillerle harmanlayın. Baharat tonlarıyla ısınan kuzeyli beyaz evler eklektik stilleri tercih edenler için iyi bir alternatif. Retro formlar ise aslında İskandinav stiline çok da aykırı değil. Geometrik desenlerle harmanlandığında ortaya çağdaş ve sıcak yaşam alanları çıkıyor. Renk için siyah, lacivert ve gri tonlarını tercih ederek daha erkeksi bir hava, turuncu, tarçın kırmızı, yeşil gibi renklerle daha feminenlik kazandırabilirsiniz.

Naturalist İskandinav
Fin ladini ve Fin çamı gibi kuzeye özgü ağaçlardan üretilen modern formlu mobilyaları ham sunta, kalas ve tahta gibi işlenmemiş malzemelerle kombinleyerek kullandığınızda naturalist temalar yaratabilirsiniz. Hayvan postu, kürk, kösele, keçe ve yün gibi dokulu sert tekstil ürünleri ise kuzeyli bir dekorasyonun sıcaklık veren detayları. Biraz endüstriyel bir etki yaratan bu stil harmanını koyu bej, kahve ve doğal tonlarla aydınlatın.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.