Lagom-stili-ev-dekorasyonu
HM Home

Lagom stili ev dekorasyonu – Kararında yaşam: Lagom

Lagom ne demek? ya da Lagom yaşam tarzı nedir? gibi soruların yanıtını merak ediyorsanız sizler için bu tarzı ve dekorasyon şifrelerini anlatıyoruz. Lagom stili ev dekorasyonu için püf noktalar ve tüm detaylar bir arada…

Danimarkalılar’a özgü hygge ve lykke gibi bir kavram olan İsveç çıkışlı lagom da, 21’inci yüzyıla uygun bir yaşam felsefesi olarak kabul ediliyor.

LAGOM NE DEMEK?

İsveççe’de “ne çok az ne çok fazla” anlamına gelen kelime ihtiyaç duyulandan fazlasını tüketmemek, ama sevdiğin şeylerden de mahrum kalmamak, yani kararında olmak düşüncesine temelleniyor.

Lagom dekorasyon
Grand kanepe: 8.910 TL., MN Bilgili Mobilya. Mitte berjer: 2.490 TL., Milica sehpa: 1.090 TL., Dino metal yan sehpa: 989 TL., Dipper makrome tabure: 1.490 TL., makrome duvar süsleri: 249,99- 299,99 TL., saksıda kaktüs: 129,99 TL., beyaz triko battaniye: 299,99 TL., bambu sakılık, Mudo Concept. Vitsa jüt halı: (160×230 cm) 1,015 Tl., Apex Halı. Beyaz çiçeklik: 185 TL., lacivert yün battaniye: 195 TL., pembe şönil yastıklar: (adet) 135 TL., Cihangir Mobilyacısı. Ponponlu keten yastık: 189 TL., örgü yastık kılıfı: 129 Tl., pembe şönil battaniye: 299 Tl., H&M Home. Bambu tepsi: 135 TL., Porland. Seramik vazo, mozaik çerçeve: 69,50 TL.,Paşabahçe. Ilsbo bambu sarkıt: 92,37 Tl., bambu sepet, Ikea.

LAGOM YAŞAM TARZI

Bu felsefede sürdürülebilir bir yaşam çok önemli. Bu yüzden de doğaya saygılı, su ve enerji tüketimini minimumda tutan yeşil yaşam akımını benimsemek gerekiyor. Her zaman daha iyi hissetmek fikrinin kişilere iyi geldiği düşünülürse Lagom yaşam felsefesi evler içinde mükemmel bir alternatif yaşam tarzı oluşturuyor.

Lagom ev dekoru
Ravan bambu koltuk: 3.290 TL., bambu sakıslık, Mudo Concept. Meşe merdiven kitaplık: 1.650 TL., Şehirler tablo: (adet) 295 TL., Cihangir Mobilyacısı. Triko yastık: 129 Tl., H&M Home. Kuş biblo: 95 TL., Paşabahçe. Snidad bambu sepet: 185,59 TL., Ilsbo bambu sakıt: 92,37 TL., yapay çiçekler, Ikea.

LAGOM STİLİ EV DEKORASYONU

Bu bağlamda evlerin de belli bir denge üzerine oturtulması gerekiyor. Yani her şeyin yerli yerinde olmalı ve aşırıya kaçılmamalı. Mesela her şeyi basitleştirin, kullanmadığınız eşyalardan kurtulun, zaman zaman da kendinizle baş başa kalın. Yalnız vakit geçirin.

Sadece anda yaşayın, sizi mutlu eden şeylere odaklanın. Doğal malzemeler kullanın, minimal olun. Eviniz ihtiyacınız olan her şeyi içersin, ama onları kalabalık yaratmayacak biçimde yerleştirin. Bolca yeşil bitki kullanın, yüksek sesli hiçbir şeye yer vermeyin.

Lagom tarz
Papatyalı kız dekoratif tabak: 195 TL., Paşabahçe. beyaz triko battaniye: 299,99 TL.,Mudo Concept. Triko terlikler: 149,95 TL., Zara Home. Pembe şönil battaniye: 299 TL., H&M Home.

LAGOM STİLİ EV DEKORASYONUNUN PÜF NOKTALARI

Stil şifreleri

  • Bambu, kayın ve meşe gibi açık tonlu ahşaplar kullanın.
  • Dışarıyı içeriye davet edin, geniş yapraklı bitkilere yer açın.
  • Minimal formlu mobilyalar tercih edin.
  • Dağınıklığa izin vermeyin.
Dipper makrome tabure: 1.490 TL. Mudo

LAGOM’U EVİNİZE UYARLARKEN

Yaşam ya da çalışma alanlarının boyutunda çok daha az eşya ile dengeli ve dingin yaşamak önemli. Nötr renkler, ahşap mobilyalar, beyaz zeminler ve kilit noktalara yerleştireceğiniz işlevsel mobilyalar hem alanı ferahlatır hem de fonksiyonellik kazandırır.

Daima düzenli olmak zor zanaat, ama düzensiz bir atmosfer zamanla enerjinizi düşürür. Sürekli bu karmaşaya bakmak zihninizi yorarken yetilerinizi de etkileyebilir. Lagom severler için her şeyin başı doğru depolama. Bir ürünü kullanırken nerede olduğunuzu, askı, çekmece veya raf ünitesine ihtiyaç var mı diye düşünün. Fikir basit: Her öğeye bir yer vererek, artık istemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız şeyleri kolayca tespit edebilirsiniz.

LAGOM EV DEKORLARI

Konforlu, huzurlu ve dengeli olun

Ev stilleri örnekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/hygge-ev-dekorasyon-stili-ve-stilin-sifreleri/