Son güncelleme:

Bu ikili sizi şaşırtmasın; çünkü zaten çoğunlukla eski eşyaların dönüştürülmesi, ya da ikinci el pazarlarından ve ya dükkanlardan alınan eşyalarla yaratılan İskandinav stili evler vintage detaylarla dolu.

VINTAGE İSKANDİNAV STİLİN PÜF NOKTALARI

  • 1950’lerde Norveç, Danimarka, İsveç ve Finlandiya gibi kuzey ülkelerinden doğan; yalın ve basit bir yaşamı kendine ilke edinen İskandinav stil bu yönüyle eski eşyaların yaşam alanlarına dahil edilmesi konusunda eşsiz seçenekler sunuyor.
  •  Farklı stillerin kombinlenerek hayat bulduğu İskandinav evlerde son dönemlerdeki yükselen eğilimlerden birisi de bu stile katılan vintage yorum.
  • Aslında İskandinav stil özü gereği vintage stilden çok da uzak değil. Çünkü retro mobilyaların veya dönüştürülerek, yenilenerek yeniden kazanılan eşyaların çokça sahne aldığı bu stil vintage ile biraz daha davetkar, zarif ve feminen bir kimlik kazanıyor.
  • Minimal ve sade hatlara sahip İskandinav stili; vintage stile özgü blush, kese kağıdı, deniz kabuğu tonları ile bir arada kullanabilirsiniz.
  • Evde eskitme yüzeyli mobilyaları olduğu kadar aksesuarları da yoğun bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca galvaniz, ferforje gibi metaller; kroşe, dantel ve örgü tekstiller de yine bu stili vurgulamanıza yardımcı olacak nüanslar arasında.
  • Vintage stili özgü nişler, İskandinav stilin ise olmazsa olmazı bembeyaz zemin ve duvarlar, her iki stile özgü açık raflar ve bu raflarda sergileyebileceğiniz antika biblo, porselen servis takımları iç mekanları vintage-İskandinav iç mekanları elde etmenin hızlı şifreleri arasında.

VINTAGE İSKANDİNAV DEKORASYON STİLİ ÖRNEKLERİ