iskandinav koltuk
iskandinav koltuk

Oturma odanıza şıklık katacak 5 İskandinav koltuk modeli

Son güncelleme:

Oturma odaları, ev içerisinde en çok zaman geçirilen alanların başında gelir. Oturma odası içerisinde bulunan mobilyaların dekoratif özelliklerinin yanı sıra, konforlu bir kullanıma sahip olmaları da önemli bir kriterdir. Kişisel zevkinizi yansıtabileceğiniz koltukların zengin renk ve model çeşidi bulunur.

Oturma odanızı güzelleştirmek adına tercih edebileceğiniz İskandinav koltuk modellerine göz atabilirsiniz.

İskandinav koltukların genel görünümlerinde kısa ayak boyu ve kol koyma yerleri vardır. Bu tür koltukların çift kişilik tasarımlarının alt kısmında bulunan ekstra parçayı öne çekerek yatak haline getirebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Koltuk minderleri sırt ve alt kısım olarak ikiye ayrılır.

Fotoğraf: Tarz Mobilya

Oturma odanızda ağırlıklı olarak bulunan renklerde bir koltuk seçimi yaparak, yaşam alanınıza uyumlu bir görünüm kazandırabilirsiniz. İskandinav tarz koltuklar, modern tasarımları ile birçok kişi tarafından tercih edilen modeller içerisinde yer alır.

Aşağıda yer alan 5 farklı İskandinav tarz koltuk modelini inceleyebilir, size ve oturma odanıza en uygun tarzdaki koltuğu seçebilirsiniz. Koltukları tek kişilik, çift kişilik ya da takım olarak tercih edebilirsiniz. Koltuk takımları içerisinde tek kişilik iki adet ve üç kişilik koltuk modelleri bulunur. 

GRİ İSKANDİNAV KOLTUK

Gri renk İskandinav koltuklar, farklı tarza dekore edilen birçok oturma odasına uyum sağlar. Klasik bir renk olan gri, modern tarzda dekore edilen yaşam alanlarında sıklıkla kullanılır. Gri minderli koltuklarla kontrast bir yastık seçiminde bulunarak alana havalı bir dokunuş kazandırabilir, aynı tonlarda koyu ya da açık yastıklar ile alanda uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Gri iskandinav koltuk, Interior of living room with wooden coffee table, lamp and  black armchair 3d rendering

HAKİ İSKANDİNAV KOLTUK

Haki renkteki İskandinav koltuklar, oturma odalarında şık bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Haki koltuklar, ahşap mobilyaların ağırlıkta olduğu oturma odalarına uyumludur. Düzenli bakım ile uzun yıllar boyunca yeni görünümünü sürdürecek olan koltukları, renkli yastıklar ya da koltuk kılıflarıyla birlikte kullanabilirsiniz. Haki renk koltuklar, toz ya da leke gibi dışarıdan gelebilecek durumları açık renkli koltuklara göre daha iyi bir şekilde kamufle eder. 

Haki iskandinav koltuk

ESKİTMELİ İSKANDİNAV KOLTUK

Eskitmeli İskandinav koltuklar, nostaljik tasarımlarıyla yaşam alanınıza farklı bir hava katmaya yardımcı olur. Retro görünüme sahip koltuklar, birbiriyle uyumlu ahşap ayakları ve geniş renk skalasıyla birçok oturma alanı dizaynına kolaylıkla uyum sağlar. Bu tarz koltukların ayak ve kol kısımlarındaki ahşap materyale özel cilalar ile eskitme görüntüsü kazandırılır. 

Eskitmeli iskandinav koltuk

YATAKLI İSKANDİNAV KOLTUK

Yataklı koltuk modelleri, sıklıkla misafir ağırlayan kişilerin tercih edebileceği bir mobilya çeşididir. Ufak oturma odalarında alandan tasarruf etmenize yardımcı olan yataklı koltukları pratik bir şekilde yatak haline getirerek misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz.

DERİ İSKANDİNAV KOLTUK

Deri kumaşlı İskandinav koltuk seçenekleri, klasik tarzda dekore edilen oturma odalarına göz alıcı bir görünüm kazandırır. Deri takımlar, leke tutmayan özellikleriyle birçok kişi tarafından tercih edilen mobilya çeşitleri arasında yerini alır. Deri koltukların siyah, beyaz, kahverengi veya gri gibi klasik renklerinin yanı sıra yeşil ve kırmızı gibi canlı renkteki tasarımlarını da tercih edebilirsiniz. Deri, bilindiği üzere parlak bir yapıya sahiptir, fakat birçok markanın sahip olduğu koltuk takımı tasarımlarında bu parlaklık seviyesi birbirleri arasında değişiklik gösterebilir.

Fotoğraf: Aliexpress