Romantik dekorasyon ile sevdiklerinizi özel hissettirin

Son güncelleme:

Romantik dekorasyon ile sevdiğinizi özel hissettirecek köşeler hazırlayabilirsiniz. Doğum günü, sevgililer günü gibi özel günlerde ona bir aşk köşesi hazırlamak ister misiniz?

KLİŞELERDEN KURTULUN

Güller, çikolatalar ve şaşalı bir hediye paketi… Çok klişe değil mi? Oysa bu özel günü daha da özel kılmanın basit ama etkili formülleri de var. Mesela maddi değeri olmayan, yüzü doğaya dönük hediyeler armağan edebilir, evde onu daha mutlu edecek köşeler düzenleyebilir ve hayatı kolaylaştıran seçeneklerle onu sınırsız konfor sunabilirsiniz.

ROMANTİK KÖŞE DEKORASYONU: KARANLIKTA ROMANTİZM

“İflah olmaz romantikler” kategorisindeyseniz, bu tam da sizin tarzınız. Salonda veya balkonda kanepe etrafına yerleştireceğiniz küçük kokulu
mumlar ve fenerler, fonda hafif bir müzik ve bir pasta…

Evet belki biraz klişe ama bu özel akşamı geçirmek için ihtiyacınız olan her şey…

Romantik dekorasyon balkon

ROMANTİK KAHVALTI

Kulağa biraz sıradan gelebilir ama inanın hiçbir şey güzel bir kahvaltı sunumundan daha etkili olamaz, hele de o bu işlerden çok keyif alıyorsa… Çok zorlanmadan sadece sağlıklı bir kase mısır gevreği ve meyve ya da bol peynirli bir sandviç bile yeterli olabilir. Sonuçta asıl önemli olan böyle bir jest yapmak için zaman ayırıp çaba serf etmeniz.

Romantik kahvaltı
Villery&Boch.

ROMANTİK DEKORASYON

Romantik dekorasyon fikri arıyorsanız basit bir yol var. Kırmızı bir koltuk şalı, çizgili kırmızı bir yastık… Basit hilelerle odanızı bir aşk yuvasına dönüştürün ve günün geleneksel ruhunu yansıtın.

Romantik oda
greengate.dk

HER ŞEY DETAYLARDA GİZLİ

Sevgiliniz ve hatta tüm aileniz için mükemmel bir “Sevgililer Günü” yemeği pişirdiniz ve her şey hazır. Sıra sunuma geldiyse buraya dikkat! Çünkü yemek keyfinin sırrı şık bir sunumda gizli. Bu konuda olabildiğince abartıdan uzak ve dengeli bir sofra tasarlamak hata payınızı engeller. Bir fark yaratın mesela kalp yerine romantik kelebekler kullanın, pembe ya da kırmızı kullanmayın ama turuncunun mutlu edici enerjisinden ilham alın, sofranın en ucuna hacimli çiçek öbekleri yerleştirin ve en sevdiğiniz porselen takımlarını bu özel gün için çıkarın.

Romantik sofra dekorasyonu
Kahla Porselen.

AŞK ÇİÇEKLERİ AÇINCA

Sevgililer Günü’nün ya da sevgilinizin doğum gününün vazgeçilmezi çiçekler “romantizm romatizm” diye bağırırken, bunu göz ardı edip kullanmamak olmaz elbette. En klasiği kırmızı ve beyaz olsa da, pembe, mor ve mavi gibi çarpıcı renklerle ya da sadece yeşil bitkilerle masalsı ve büyülü bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mesela sıradan bir vazoda sergilemek
yerine boş bir duvarda bir saksı dizisi oluşturarak onu şaşırtın.

Romantik dekorasyon ve çiçekler
lechuza.com

7 kolay adımda romantik bir salon dekorasyonu

Ev turu: Meltem esintili romantik bir evdeyiz

Kalpli tart pasta nasıl yapılır? Çok romantik bir tarifimiz var