dekorasyon
Kanepe, kanepe arkasındaki dresuar, orta sehpa, lambader, MN Bilgili Mobilya. Halı, Artemis. Tekli koltuk, puf, Vivense. Pembe peluş yastık, parfüm şişesi, pembe fener, kitap görünümlü kutular, yan sehpa, Tepe Home. Örgü puf, iri örgülü koltuk şalı, pembe örgü yastık, Fishy Knitting. Braçol, gold ayna, çerçeve, zemin döşemesi, Koçtaş. Gold metal mumluklar, unicorn obje, abajurlar,mercan çiçekler, vazo, pembe keten yastık, kuşlar, pembe vazo, Mudo Concept. Fener, küpler, vazo, kupa, Paşabahçe. Pembe çiçekli dallar, bronz ağızlı vazolar, tepsi, kadeh, bardak, cam küp, şamdan, altın renkli fener, kadın biblo, Porland. Perde, duvardaki tepsiler, kum saati, emaye vazo/sulak, toz pembe throw, Ikea. Emaye demlik, altın renkli at, silindir yastıklar,Cihangir Mobilyacısı. 2856 Warm Blush duvar boyası, Jotun.

7 kolay adımda romantik bir salon dekorasyonu

Yaşam alanlarında yapacağınız küçük değişimler sayesinde, güncel eğilimleri de yakalayan bir salona sahip olabilirsiniz. Mesela, ışıltılı metalikler ve bu yılın rengi mercan ile, salonunuzda romantik ve iddialı bir atmosferi 7 adımda yaratabilirsiniz.

DUVAR SANATI

Tablo, ayna gibi dekoratif aksesuarlar bütçenizi sarsıyorsa duvarları tabak ya da tepsileri asarak da hareketlendirebilirsiniz. Glattis tepsiler, Ikea.

MODAYA AYAK UYDURSUN

Pantone tarafından yılın rengi olarak belirlenen mercanı salonunuza dahil edebilirsiniz. Dilerseniz döşemeliklerle, dilerseniz yastık koltuk şalı gibi daha küçük çaplı obje ve tekstillerle… Silindir formlu, mercan renkli ve püsküllü Balin yastık büyük ebadı ve gümüş detaylarıyla dikkat çekiyor, Cihangir Mobilyacısı.

METALİK IŞILTI

Bu yılın yükselen eğilimleri arasında yer alan metalik ışıltıları salonunuza taşıyarak büyük değişimi başlatabilirsiniz. Tepsi, kadeh, bardak, vazo/sulak, Ikea.

SICAK DOKU

İri örgülerle sıcaklığın dozunu artırabilirsiniz. Romantik bir atmosfer için mercan ve pembe tonları ideal bir seçim olabilir. Yün koltuk şalı, Fishy Knitting.

YENİ BİR KÖŞE EKLEYİN

Alanınız olmasa da ince bir dresuar ile trafiği yoğun bir alana bile bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dar alanları bloke etmemek için ayaklı ve cam bir dresuar tercih edebilirsiniz. Dresuar, Tepe Home. Fener, küp, vazo, Paşabahçe. Ayna, Koçtaş. Vazo, çiçek, Porland. Mumluk, masa lambası, Mudo Concept. Kum saati, Ikea.

SALONUNUZ ÇİÇEK AÇSIN

Taze çiçekler, tomurcuklu dallar, kurutulmuş çiçekler ya da yapay aranjmanlar… Hangisini tercih ederseniz edin renk olarak temanızı destekleyen çiçeklerle salonun havasını hemen değiştirebilirsiniz. Bahar dalları, Porland.

FEMİNEN ETKİ

Zarif detaylar sıradan bir tülün bile farklı görünmesini sağlayabilir. Perde ve tülleri değiştirmeden onları mandal ya da braçolla şekil vererek kullanabilirsiniz. Braçol, Koçtaş.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ, FOTOĞRAFLAR: AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI: İBRAHİM GEZER

FARKLI SALONLAR İÇİN MİMAR ÖNERİLERİ