7 kolay adımda romantik bir salon dekorasyonu

0

dekorasyon

Yaşam alanlarında yapacağınız küçük değişimler sayesinde, güncel eğilimleri de yakalayan bir salona sahip olabilirsiniz. Mesela, ışıltılı metalikler ve bu yılın rengi mercan ile, salonunuzda romantik ve iddialı bir atmosferi 7 adımda yaratabilirsiniz.

DUVAR SANATI *

Tablo, ayna gibi dekoratif aksesuarlar bütçenizi sarsıyorsa duvarları tabak ya da tepsileri asarak da hareketlendirebilirsiniz. Glattis tepsiler, Ikea.

MODAYA AYAK UYDURSUN *

Pantone tarafından yılın rengi olarak belirlenen mercanı salonunuza dahil edebilirsiniz. Dilerseniz döşemeliklerle, dilerseniz yastık koltuk şalı gibi daha küçük çaplı obje ve tekstillerle… Silindir formlu, mercan renkli ve püsküllü Balin yastık büyük ebadı ve gümüş detaylarıyla dikkat çekiyor, Cihangir Mobilyacısı.

METALİK IŞILTI *

Bu yılın yükselen eğilimleri arasında yer alan metalik ışıltıları salonunuza taşıyarak büyük değişimi başlatabilirsiniz. Tepsi, kadeh, bardak, vazo/sulak, Ikea.

SICAK DOKU *

İri örgülerle sıcaklığın dozunu artırabilirsiniz. Romantik bir atmosfer için mercan ve pembe tonları ideal bir seçim olabilir. Yün koltuk şalı, Fishy Knitting.

YENİ BİR KÖŞE EKLEYİN *

Alanınız olmasa da ince bir dresuar ile trafiği yoğun bir alana bile bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dar alanları bloke etmemek için ayaklı ve cam bir dresuar tercih edebilirsiniz. Dresuar, Tepe Home. Fener, küp, vazo, Paşabahçe. Ayna, Koçtaş. Vazo, çiçek, Porland. Mumluk, masa lambası, Mudo Concept. Kum saati, Ikea.

SALONUNUZ ÇİÇEK AÇSIN *

Taze çiçekler, tomurcuklu dallar, kurutulmuş çiçekler ya da yapay aranjmanlar… Hangisini tercih ederseniz edin renk olarak temanızı destekleyen çiçeklerle salonun havasını hemen değiştirebilirsiniz. Bahar dalları, Porland.

FEMİNEN ETKİ *

Zarif detaylar sıradan bir tülün bile farklı görünmesini sağlayabilir. Perde ve tülleri değiştirmeden onları mandal ya da braçolla şekil vererek kullanabilirsiniz. Braçol, Koçtaş.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ, FOTOĞRAFLAR: AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI: İBRAHİM GEZER

FARKLI SALONLAR İÇİN MİMAR ÖNERİLERİ

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.