odalarınızı-stresten-arındırın
odalarınızı-stresten-arındırın

Odalarınızı stresten arındırın: İşte dekoratif çözümler

Yaklaşan mevsim her ne kadar koyu renklerin ve ağır kumaşların öne çıktığı bir sezon olsa da, şehir hayatının stresini hafifletmek için yapacağınız bazı sihirli hamleler olabilir.

AZ MOBİLYA, BASİT FORMLAR

Stressiz dekorasyonun en önemli kuralı az mobilya ve basit formlar. Bu yüzden ince ayaklı ve gözü yormayan, az detaylı yalın mobilyalar tercih edin.

ODALARINIZI STRESTEN ARINDIRMAK İÇİN YARATICILIĞINIZI KULLANIN

Yaratıcılığınızı kullanarak dekore etmek de rahatlatır. Zeminden tavana beyaz bir evde ahşap ve doğal tonlar sıcaklık hissi uyandırırken, neşeli renklerle kişisel dokunuşlar eklemenize de izin verir.

GÖZ ALDANMASINDAN YARARLANIN

Kıvrımlı ve birbirini takip eden desenler illüstratif olarak göz aldanması yaratır ve yapay bir hipnoz etkisiyle dinginlik hissi verir. Duvarlarınızdan birinin tamamında ya da yatayda düz bir hatta uygulayacağınız duvar kağıdını bu desenlerden seçebilirsiniz.

BİTKİLER ODADAKİ STRESİ AZALTIR

www.serax.com

Doğanın sunduğu renk ve biçim uyumunu hafife almayın. Sehpa, masa ve pencere önünde, evin ışık alan bir köşesinde kurgulayacağınız çiçek veya yeşil yapraklı bitki öbekleri hem atmosferi temizler, hem de stresinizi alır. Ayrıca onlara bakım yaparken konuşmak da terapi etkisi yapıyor.

Çiçekleri sadece taze olarak değil, desen olarak kullandığınızda da size iyi gelir. Gözün algıladığı bu yumuşak formlar beraberinde bilinç altınızda bir çiçek bahçesindeymişsiniz hissi uyandırarak stresinizi azaltabilir.

HEDİYE PAKETLERİ

Sevdiklere, özel bir sebebi olmadan hediye vermek herkesi mutlu eder. Armağanlarınızı verirken hediye paketlerinin renkli ve neşeli dünyasına dalmaksa, içinde bulunduğunuz dünyadan uzaklaşmanızı ve bir an için her şeyi unutarak rahatlamanızı sağlayabilir.

Nergis ve petunya çiçeklerinin stres seviyesini düşürdüğü ortaya çıktı

Evde pastel renklerle dekorasyonu sevmek için 10 sebep

Yatak odasında bulunması faydalı olan bitkiler