Küçük yatak odaları için akılcı dekorasyon çözümleri! İşte 7 fikir

Son güncelleme:

Küçük yatak odaları için dekorasyon nasıl uygun olur? Küçük yatak odalarını daha ferah ve güzel göstermek için size önereceğimiz parlak fikirlerimiz var.

Küçük yatak odalarını daha büyük algılatacak dekoratif fikirler her zaman işinize yarar. Özellikle uyku ve depolama alanlarını akıllıca planlarsanız, küçük ama işlevsel bir odaya sahip olursunuz.

TEMANIZI BELİRLEYİN

Odanızı düzenlemeden önce bir tema belirleyin. Ağırlıklı olarak beyaz bir zemin seçip onu çiçek ya da yaprak gibi belirli bir motif ile süsleyerek, odanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Beyaz duvarlar, narin çiçekler ve minimalist aksesuarlar kullanarak sade bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yine metal bir karyola ve yanında komodin olarak sehpalar da aynı amaca hizmet eder.

KÜÇÜK YATAK ODALARI İÇİN TEK BİR MOTİFİ TEKRARLAYIN

Küçük odanız için tek bir motif belirleyin. Örneğin kalp. Bu motifi farklı ebatlardaki yastıklar ve tablo gibi aksesuarlarda kullanın, ancak abartmayın. İki üç yastık ve bir tablo yeterli olacaktır. Baskın renkleri de sadece bu aksesuarlarda kısıtlayın.

ÖZELLİKLİ BİR DUVAR OLUŞTURUN

Çarpıcı bir duvar kağıdı veya göz alıcı sanat eserleri ile tek bir duvarı odanızın odak noktasına dönüştürün. Duvarı ön plana çıkarmak için beyaz ahşap bir karyola, beyaz nevresim takımları ve kısıtlı bir renk paletine yönelin.

DUVAR VE ZEMİNDE BEYAZ KULLANIN

Duvar ve tavanlarda beyaz renge yönelin. Böylelikle aksesuarlarda renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Büyük çiçek desenleri de bembeyaz bir ortamda küçük yatak odasını zorlamayacaktır. Yatağın üzerinde renkli yatak örtüleri de kullanabilirsiniz.

KÜÇÜK YATAK ODASI DEKORASYONUNDA MİNİMAL OLUN

Odanız küçük bu nedenle çok eşya kullanmayın. Küçük ebatlarda komodinler ve şifoniyer tercih edin. Renk olarak açık griyi tercih edebilirsiniz. Odaya tekstiller ile sıcaklık katabilirsiniz. Minimal duvar süsleri de kullanabilirsiniz.

ALIŞILAGELMİŞİN DIŞINDA DÜŞÜNÜN

Eğer koyu renkleri ve desenleri seviyorsanız, sevdiklerinizden feragat etmek zorunda değilsiniz. Örneğin yatakbaşınızın olduğu duvarı renklendirebilirsiniz.

FONKSİYONEL MOBİLYALAR KULLANIN

Odanız küçük olduğu için depolamalı mobilyalara yönelin. Yatağınızın altını mutlaka değerlendirin. Tercihinizi bazalı yataktan yana kullabilirsiniz. Bu alana kutuları ve vakumlu torbalarınızı yerleştirin.

DEKORASYON ÖNERİLERİ

Yatak odası, oturma odası, çocuk odası, banyo, mutfak, bahçe ve balkon gibi evinizin tüm yaşam alanlarına göre dekorasyon önerilerimiz, pratik fikirlerimiz var. “Dekorasyon” sayfamızdan eviniz için onlarca fikir bulabilirsiniz.

Evim Dergisi 2018 arşivinden…

Yatak odasında tazelik zamanı

Yatak odasında hızlı stil uyarlamaları ve dekorasyon fikirleri