Öncesi sonrası fotoğraflarla bu oturma odasının değişimi ilham veriyor

Son güncelleme:

Red Cap Productions Inc.’in kurucusu ve baş yaratıcı stilisti Andy Stewart, oldukça eski olan altı katlı tarihi bir konutu yeniledi. Öncesinde turkuaz, mor ve mavi renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı; zeminden tavana karmaşık ahşap işlerinin yer aldığı, geniş, eklektik bir oturma odası ele alındı.

Stewart “Açıkçası, çok büyük ve güzel bir ev, ancak mobilyalar çok rahatsız ediciydi” diyor. “Evin inşaatındaki daha ince detaylar yutuluyor ve vurgulanmıyordu.” 

Yaklaşık 820 metrekarelik evi boyamak ve yenilemek çok maliyetli olurdu. Bu nedenle Stewart, evi almak isteyecek kişiler için çekici hale getirmek amacıyla yalnızca küçük değişikliklere güvenmek zorunda kaldı.

Stewart, turkuaz rengi duvarları sevdi ve bunları tasarımın ayrılmaz bir parçası olarak tutmak istedi. “Bu oda evdeki tüm odalar gibi, çok büyüktü” diyor Stewart. Odadaki mevcut parçaların çoğu çıkarıldı. Stewart, “Çoğu çok boğucu, büyük ve çok göze batıyordu” diyor.

Odaya soluk mavi renkte daha küçük bir kanepe ve uyumlu bir berjer yerleştirildi. Bu mobilyalar alana daha iyi uyuyor ve boyut olarak ve odanın daha büyük görünmesini sağlıyordu. Şeffaf bir sehpa ve açık renkli bir halı alanı daha havadar gösterdi. Kitaplıktaki kalabalık da azaltıldı.

Odanın diğer tarafında yer alan masa da daha sade bir masayla değiştirildi. Sandalyeler de artık desenli değildi. Zemindeki halı da kaldırılarak odanın daha sade görünmesi sağlandı.

Fotoğraflar: Courtesy of Red Cap Productions Inc

Beyaz etkisi! Karanlık evde aydınlık dönüşüm