Yatak odasında tazelik zamanı

Dinlenmek, rahatlamak ve huzur bulmak için sığındığınız uyku alanınızı, yani yatak odasını taze ve çarpıcı renk ve desenlerle yenilemek isterseniz, sizin için seçtiklerimiz…

DEKORASYON STİLİ TROPİK Mİ, BOTANİK Mİ?

Yılın popüler eğilimi tropikler ve botanikler… Tematik olarak benzerlik gösterse de biri bol renkli, iri çiçek ve yaprak desenli, diğeri ise tamamen yeşil bir fon üzerinde hareketleniyor.

Hangisini tercih ederseniz edin bu karmaşık desenleri tamamlamak için odanızda mobilya seçimlerinden aydınlatmaya, hatta aksesuara kadar rattan, jüt ve bambu detaylara yer açın. Tropik ve botanik etki için ilk tercihinizi elbette ki tekstilden yana kullanın ve nevresim takımı, yatak örtüsü ve dekoratif yastıklarda bu deseni uygulayın.

Fotoğraf: Bella Maison.

BOHEM VE ETNİK KIVILCIMLAR

Etnik ve bohem motifler birkaç ufak değişiklikle hala çok revaçta. Ancak oldukça karmaşık motiflerin ağırlıkta kullanıldığı her iki stil de, küçük ve dar odalarda ideal bir atmosfer yaratmayabilir. Bu yüzden stili sadece dekoratif yastıklar ve yatak örtüsünde kullanmak ve bunu duvar kağıdı, şamdan, vazo, çerçeve gibi küçük aksesuarlar ve tamamlayıcı mobilyalarla desteklemek doğru olur. Üstelik böylece odada görsel bir denge de sağlamış olursunuz.

Fotoğraf: Ikea.

DİNGİNLİK ARAYANLARA

Evin en kişisel ve özel alanında dingin ve daha sade olmak da isteyebilirsiniz. Desensiz ve sadece renklerle hareketlendirdiğiniz uyku alanında seçeceğiniz tonların büyük önemi olduğunu unutmayın. Mesela mavi serinlik hissi uyandırırken, tatlı mercan, parlak sarı ve yeşiller daha canlandırıcı bir rol oynar. Pembeler romantizmi pekiştirirken siyah, beyaz monokrom, lacivert ve gri gibi renkler hem feminen, hem de maskülen bir his uyandırır.

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

İlginç yatak başı fikirleri ile odanızı kişiselleştirin