Yatak odasında hızlı stil uyarlamaları ve dekorasyon fikirleri

Son güncelleme:

Yatak odanızda; küçük mobilya ya da aksesuar alımları, mevsimsel tekstil değişiklikleri veya duvarlara şık dokunuşlar gibi hızlı ve çok etkili yöntemlerle harikalar yaratabilirsiniz.

YASTIK MI, YATAK BAŞI MI?

Yatak başınız özel mi olsun istiyorsunuz? Çözümü kolay. Otantik bir kumaştan yatağınızın boyutlarını hesaplayarak sert bir minder diktirin. Sonrasında bu minderi yatağınızın arkasına sabitleyin. Artık kimsede olmayan bir yatak başına sahipsiniz.

BİTKİLERLE HAVAYI DEĞİŞTİRİN

Odanızın havasını aloe vera ya da zambak gibi iç mekan bitkileriyle tazeleyin.

KULPLARI YENİLEYİN

Dolap ve çekmece kulplarını deri, cam ve seramik seçeneklerle değiştirerek onlara yeni görünüm kazandırın.

YARATICI BOYAMA

Yatak odanızın duvarlarında altın ya da gümüş gibi renkleri kullanarak stencil ile geometrik desenler yapabilirsiniz.

Becquet.

DESEN GÜCÜ

Biraz desen odanıza iyi gelir. Bunun için tekstillerden faydalanın. Nevresim takımı, halı ve duvar kağıdı seçimlerinde farklı, ama uyumlu desenler kullanmak etkili bir sonuç verebilir. Renk tercihinizde mavi, sarı ve pembenin tonlarına kucak açın. Aksesuar seçiminizi ise parlak sarı ve yeşilden yana kullanabilirsiniz.

Pierre Frey.

YARATICI MAKYAJ MASASI

Geniş bir makyaj masası için yeriniz yoksa, ama yine de istiyorsanız, bunun yerine küçük bir konsol kullanabilirsiniz. Altını kumaş ile kaplayıp şık bir görünüm kazandırabilir, üzerine aynanızı asabilirsiniz.

RENKLERİ KULLANIN

Yatağın arka duvarına dekoratif oyunlarla hareket katın. Mesela duvarı gül kurusuna boyayıp alt kısmında çıtalarla çerçeve oluşturun. Stilinize uygun bir tablo ile tamamlayın.

Becquet.

RAHAT BİR HALI SEÇİN

Ahşap zeminleri kalın ve rahat bir halı ile ısıtın. Halınızı ya tam yatağın altına sererek iki yandan dışarı taşırın ya da yatağın ayak ucuna veya iki yan kenarına yerleştirin.

DUVARDA ÇITA ÇALIŞMASI

Yatak başınızda farklılık istiyorsanız, kolayca yapabileceklerinizden biri de duvarla oynamak. Bu durumda alternatifiniz çok. Boya ve duvar kağıdından farklı bir seçenek arıyorsanız, çıtaları düşünebilirsiniz. Tahmin ettiğinizden daha kolay bir uygulama. Yapmanız gereken yapı marketten alacağınız çıtaları istediğiniz renge boyamak ve belli bir formu oluşturacak şekilde yapıştırmak.

ÇİNİ DUVAR MI?

Yatak odasında çininin ne işi var, dediğinizi duyar gibiyiz. Duvarlardan birinde, karo çiniler ile bir tablo oluşturabilirsiniz. Bu özellikle yatak başı duvarınıza şıklık ve dinamizm kazandıran bir hareket olacaktır.

Carocim.

RENKLİ DUVARLAR YARATIN

Yatak odanızın bir duvarında renk oyunlarına başvurun. Duvarı yatayda ikiye bölün ve farklı renklerde boyayın. Yatayda düz çizgi oluşturmak için maskeleme bandı ve su terazisi kullanın. Üst kısımda canlı bir renk, alt kısımda ise odanın diğer duvarları ile aynı rengi kullanarak görsel efektler yaratın.

TEKNOLOJİDEN UZAK

Akıllı telefonunuzu ve diğer elektronik cihazları odanın dışında bırakın ve geleneksel tarzda bir çalar saat seçerek mekanı huzurlu bir sığınağa dönüştürün.

Curt Bauer.

PEMBEYE YER AÇIN

Odayı daha sıcak ve romantik kılmak için pembeye yer verin. Rengin farklı tonlarını su yeşili ile buluşturabilirsiniz. Ayrıca bu görünümü yeşil yapraklı bitkiler ile de destekleyebilirsiniz. Aksesuarlar da ise beyaza yer verin.

DEPOLAMADA AKILLI OLUN

Tekerlekli bir elbise askısı edinin. Ertesi gün giyeceğiniz kıyafetleri bu askıya asarak sabah ne giyeceğim telaşından kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu askıyı; çanta, eşarp ve şapkalarınızı saklamak için kullanabilirsiniz.

Chic Antique

STİLİNİZİ YANSITIN

Bu sizin en özel odanız, bazı mobilya parçalarını istediğiniz gibi seçerek kişiliğinizi yansıtmasına izin verin. Örneğin bu desenli komodin depolama alanı sağlarken tarzıyla da fark yaratır.

perabulvari.com

KALIN PERDELER ASIN

Kalın perdeler sadece odayı dış alanlardan izole etmez, aynı zamanda güneşin parlak ışığının içeri girip sizi erkenden uyandırmasını da engeller.

TUVALET MASANIZI DÜZENLEYİN

Tuvalet masanızdaki dağınıklığı toplayın. Makyaj fırçaları için bir bardak, malzemeleri için kutular ve takılar için mini çekmeceler sayesinde artık her şey daha düzenli.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

Yatak odası duvar kağıdı modelleri ve 10 farklı örnek

Yatak odasında tazelik zamanı

İlginç yatak başı fikirleri ile odanızı kişiselleştirin