İhtiyacınıza göre buzdolabı seçin – Evim

İhtiyacınıza göre buzdolabı seçin

Çift kapılı, renkli, gardırop tipi, dondurucusu altta ya da üste buzdolabı alternatiflerinden birisi sizin için.

Çalışma ömrünün sonlarına gelen bir buzdolabının bozulmasını beklemek yerine, onu değiştirerek bir çok sıkıntıdan ve fazla ödemelerden kurtulabilirsiniz. Çünkü yeni bir buzdolabı 8-10 yaşında olanlardan çok daha az enerji tüketecektir.

Yeni bir buzdolabı alacağınız zaman istenilen özelliklere sahip, ihtiyaca uygun ölçülerde ve mutfağa en iyi uyabilecek modeli araştırmalısınız.

Trendline Vintage buzdolabının inox, bordo ve krem olmak üzere üç farklı renk alternatifi var, Franke.

Tüm bu özelliklerden sonra en az enerji tüketen buzdolabını seçmenizde fayda var. Geniş buzdolapları küçük olanlara oranla daha fazla enerji kullandıklarından ihtiyacınız olan büyüklükte bir buzdolabı seçmeniz daha doğru olacaktır.

Bunları atlamayın!
• Üstten kapaklı derin donduruculu buzdolapları, klasik modellerdir ve tam derin dondurucuya az ihtiyaç duyup buzdolabının içindekileri bir hamlede gözden geçirmek isteyenlere göredir.
• Çift kapaklı ve derin dondurucusu aşağıda olan modeller, soğutucu içindekilerin göz seviyesinde kalmasını sağlar ve derin dondurucu kısmı da daha geniştir.
• Yan yana (gardırop tipi) buzdolapları ise derin dondurucu ve soğutucu bölmelerinin yan yana bulunduğu modeller olup, derin dondurucuyu sık kullananlar için idealdir. İki kısım da neredeyse eşit büyüklüktedir. Geniş tabakların sığması problem olacağı için, misafir ağırlamayı sevenlere ideal bir çözüm olmayabilir. Fakat dondurulmuş gıdaları sık tüketiyorsanız, diğer iki seçenekten daha geniş bir derin dondurucu alanınız olacağı kesin.
• Eğer sık buz tüketiyorsanız, kendinden buz yapma fonksiyonu olan bir buzdolabı seçebilirsiniz.
• Unutmayın; tüm ev eşyalarınız arasında en çok elektriği buzdolabınız tüketir; çünkü sürekli çalışmaktadır. Enerji kullanımına duyarlı iseniz, aldığınız buzdolabının enerji standartlarına uyumluluğuna dikkat etmelisiniz.

KG58EBI44N/SIEMENS
A+++ soğutucu, katlanabilir, çıkarılabilir, yüksekliği ayarlanabilir rafları ve çekmeceleriyle iç hacimde esneklik sağlıyor. Hacmi 508 litre. Crisperbox çekmecesi mevcut.

BD4090I2VN/PROFİLO
A+ sınıfı enerji sınıfındaki buzdolabının VitaPlus özelliği bulunuyor. Sebzeliği mevcut. Elektronik LED kapısı ve içersinde LED aydınlatması da var. Toplam hacmi 622 litre.

WW10H9610EW/AH/VESTEL
Kırmızı, turuncu, pembe, yeşil ve bej olmak üzere beş farklı alternatife sahip. A+ enerji sınıfı ve 510 litre hacmi var. Multi Flow soğutma sistemi ve Akıllı Defrost sistemi bulunuyor.

Bir Cevap Yazın