Çekmeköy’de 129 m2 3+1 romantik bir düş evi

Ev turu: Çekmeköy’de 129 m2 3+1 romantik bir düş evi

Son güncelleme:

Çekmeköy’de açık renk duvarlarla, beyaz ağırlıklı mobilyalarla, ahşap dokularla ve düz hatlarla kendini gösteren bir apartman dairesindeyiz.

Emel ve Metehan Pınar çifti 11 yaşındaki oğulları Alp ile Çekmeköy’deki bu evde kendilerine keyifli bir yaşam alanı inşa etmişler. 129 metrekare kullanım alanına sahip daire 3 oda 1 salondan oluşuyor.

Açık renklerin ağırlıkta olduğu bu oda ev sahibinin hobilerini hayata geçirdiği bir alan olarak kullanılıyor. Emel Hanım bu odada bazen boyama yapıyor, bazen de dikiş dikiyor.

DEVASA GÖL MANZARASINDAN ETKİLENDİLER

2006 yılında, Bakırköy gibi, çok işlek ve gürültülü bir muhitte otururan aile bir tesadüf eseri Çekmeköy’de henüz yeni yapılan bu siteye taşınmışlar.
Evi satın alırken onları etkileyen şeylerden biri de yeşil alanlarının bolluğu ve pencereden görünen, devasa göl manzarası  olmuş. Çünkü oğulları Alp’in, yeşilin içinde, su, çamur, toprak, çim, kuş, böcekle haşır neşir olarak  büyümesini, bisiklete rahatça binebilmesini, arkadaşları ile mahalle ortamında top oynayabilmesini istiyorlarmış.

ÇİFTİN ELİ DEKORASYONA YATKIN

Çift dekorasyon işlerine oldukça meraklı. Metehan Bey’in özellikle ahşap işlerine eli yatkın. Yapı marketlerden aldığı çam  ağacı tahtalarla harikalar yaratıyor.

TV sehpası, salondaki orta sehpa ve yemek masası onun eseri. Mobilyaların yanı sıra minik sandıklar da yapıyor. Sandıkların boyamaları da Emel Hanım’a ait.

Evin genelinde, duvar rengi olarak, eve aydınlık ve ferah bir hava kattığı için açık griyi tercih etmişler. Evdeki aksesuarlar Mudo Concept, Zara Home, Boyner Evde, Madame Coco ve Ikea’dan alınmış.

Evi satın aldıktan sonra her detayı ile Pınar çifti ilgilenmiş, salondaki masa ve sehpa Metehan Bey tarafından yapılmış.

SALON DEKORASYONU

Ev sahiplerinin neredeyse bütün zamanları bu mekanda geçiyor. Sadece misafir için alınan mobilyalar ve koltuklar onlara  göre değil. Bu nedenle odalarını da bu mantığa göre döşemişler.Tercihlerini rahat mobilyalardan yana kullanmışlar. Salondaki koltuklar Mudo Conceptve Ikea’dan alınmış.

HOBİ ODASI

Emel Hanım kendisi için keyifli bir oda oluşturmuş. Burada hem bir oturma alanı hem de çalışma alanı bulunuyor. Çalışma köşesindeki dolabın içinde kumaş, kalem, kağıt, boya ve dikiş için gerekli malzemeler bulunuyor. Emel Hanım hobilerini gerçekleştirirken bu malzemeleri kullanıyor. Keyif yapmak için alınan sallanan sandalye ise Tchibo’dan seçilmiş.

MUTFAK HİKAYELERİ

Emel Hanım’ın mutfağı sürekli çalışan bir atölye gibi. Bu evde ekmek de yoğurt da evde yapılıyor. Bu alanda da beyaz  renk tercih edilmiş. Mutfakta duran raf Ikea’dan alınmış. Onun üzerine ev sahibinin yaptığı bir pano yerleştirilmiş. Mutfak dolapları ise önceleri koyu renkmiş. Emel Hanım dolapları beyaz renge boyamış.

Yemek yapmayı, özellikle de pişen kek ve vanilya kokusunun tüm eve yayılmasını çok seviyorum. Yenmese bile mutlaka evimizde bir kek, çörek ya da kura biye mutlaka olur. Kavanozumuz hep doludur.”

ALP’İN ODASI

Evin genelinde kullanılan tekstillerde daha çok keten ve pamuklu dokular tercih edilmiş. Tekstil ürünleri Ikea, Boyner Evde ve English Home’dan alınmış.

Gerek ebeveyn gerekse çocuk odasında açık renklere yönelinmiş. Alp odasındaki duvar rengini kendi seçmiş ve pastel mavide karar kılmış. Çalışma masası yine Metehan Bey tarafından yapılmış.

Çekmeköy’de 1+1 ev dekorasyonu: Bu sıcacık yuvanın kalbi mutfak