Buzdolabı düzeni için püf noktalar

0

Buzdolabınızın içini düzenleyerek hem daha çok yer açabilirsiniz.

Şeffaf dosyalıkları yan yatırarak buzdolabınızın içine yerleştirin. Böylece birkaç dosyalık yerleştirerek buzdolabınızın içine daha çok ürün yerleştirebilir ve onların dağılmalarını önleyebilirsiniz.

KULLANIM TARİHİ YAKLAŞAN YİYECEKLER *

Kullanım tarihi yaklaşan yiyecekleriniz için bir kutu hazırlayın ve onları bunun içinde ön tarafta bir yere yerleştirin. Böylece buzdolabınızın derinliklerinde kaybolmazlar ve kullanım tarihleri bitmeden onları kullanabilirsiniz.

Buzdolabınızın her köşesini kullanın. Örneğin buzdolabınızın yan tarafına vantuzlu bir poşet ya da cep yapıştırarak bu alanı da kullanabilirsiniz.

BUZDOLABINDA KLİPSLER *

Klipsleri buzdolabının tellerine tutturduktan sonra yanına su şişelerini dizebilirsiniz. Böylece buzdolabının içinde yuvarlanıp durmazlar. Ya da yine bu klipsleri buzdolabı tellerine tutturup uçlarına açılmış poşetleri asabilirsiniz. Böylece içerisindeki malzemeler dökülmez.

SEPETLERLE ÇEKMECELERİ YÜKSELTİN *

Buzdolabınızın yan çekmecelerinin yüksekliğini artırmanın harika bir yolu var. Buraya bir sepet yerleştirin. Böylece bu alanı daha verimli kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın, bu alan buzdolabınızın en sıcak bölümüdür. Bu yüzden burada çabuk tüketeceğiniz ürünleri saklayın.

MAGNETLİ MİNİK KAVANOZLAR *

Buzdolabınızın dış alanını da depolama için kullanabilirsiniz. Magnetli minik kavanozları buzdolabının dışına yapıştırabilirsiniz. Içine mesela baharatlarınızı koyabilirsiniz.

AHŞAP TABLA *

Döner ahşap bir tablayı buzdolabına yerleştirip üzerine sos kavanozlarını koyabilirsiniz. Böylece çevirerek onlara çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

ŞEFFAF KATLI ORGANİZERLAR *

Şeffaf katlı organizer’ların içine sadece çocuklarınızın atıştırmalıklarını yerleştirin. Böylece istediklerinde hemen verebilirsiniz. Ayrıca onlar da buzdolabının içinde kendi atıştırmalıklarına rahatlıkla ulaşabilirler.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

Mutfak düzenleme ipuçları ve mutfak düzeni için pratik fikirler

Mutfağı etkili bir şekilde düzenlemek için 6 kolay ipucu

Burca göre mutfak tasarımı örnekleri ve mutfak dekorasyonu

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.