Ekim ayında evde yapılması gerekenler: İşte 6 madde

Ekim ayında evde yapılacak bazı güncelleme çalışmaları olacak. Evinizi soğuk aylara hazırlamak için aşağıdaki maddelerden başlayabilirsiniz.

ÇERÇEVELERİ YENİLEYİN

Yazdan kalan anıları çerçevelerden kaldırma zamanı! Bir kaç saatinizi ayırarak fotoğraflarınızı değiştirebilirsiniz.

YATAĞINIZI ALT ÜST YAPIN

Yatağınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız mevsim başlarında alt üst yapın. Böylece her mevsim konforlu bir uyku uyuyabilirsiniz. Ayrıca baş kısmını ayak kısmına doğru ters çevirirseniz yatağınızın aynı düzlükte olmasını sağlayabilirsiniz.

YASTIK YÜZLERİNİ DEĞİŞTİRİN

Dekoratif yastık yüzlerini sonbahara uyarlamak için değiştirin. Bunun için sıcaklık hissi uyandıran dokular kullanabilirsiniz. Örneğin kadife, örgü ya da kroşe gibi dokuları seçebilirsiniz.

KAPI ÖNÜNDEKİ PASPASI DEĞİŞTİRİN

Kapı önündeki paspasları değiştirmek mi? Halbuki yağmur mevsimi açıldığı ve paspaslarında zamanla dokuları bozulduğu için bu işlemi sezon başlarında yenilemek çok akıllıca bir hareket. Bir an önce yeni paspasınızı seçin.

DIŞ MEKAN MOBİLYALARINIZI KORUYUN

Dış mekan zemin ve mobilyalarını kaldırmadan önce nem, soğuk ve yağmur gibi etmenlere karşı koruyan cilalar uygulamanızda fayda var. Bu koruyucuları sürdükten sonra mobilyalarınızı kılıflarla kapatarak saklayabilirsiniz.

FİDANLIKLARDAKİ İNDİRİMLERDEN FAYDALANIN

Sonbahar mevsim dönüşü olduğu için fidanlıklar ellerinde kalan bitkileri çok ucuza elden çıkarmak isterler. Buradaki indirimlerden faydalanarak bahçeniz için farklı ağaç fideleri alabilirsiniz.

Ekim ayında hangi çiçekler ekilir? 10 soğanlı bitki çeşidi

Ekimde bahçeye dikilebilecek 5 bitki

Eylül ayında bahçe bakımı: Eylül bitmeden yapılacaklar

Dağ evinde İskandinav esintileri