Aile fotoğraflarıyla odak noktası

Hatırlamak istediğiniz güzel anları evinize yayıp, her baktığınızda yeniden gülümsemek istiyorsanız işe aile fotoğraflarınızdan başlayabilirsiniz.

Aile fotoğrafları ile evde istediğimiz yerleri odak noktası haline getirmeniz mümkün. Ya da boş bir duvarı para harcamadan giydirmek isterseniz de fotoğraflarınızdan yardım olabilirsiniz.

Sergilerken kullanabileceğiniz bazı şekiller
Baklava: Merkeze bir sütun resim yerleştirdikten sonra, daha kısa sütunlarla devam edin. Çerçevelerinizi merkez sütun en uzun sütun olacak, diğerleri de biraz kısalarak ve simetrik olarak devam edecek şekilde dizin. Çerçeve boyut ve şekillerini değiştirerek ve biraz daha karışık bir şekilde dizerek (yine baklava şekline sadık kalarak) daha rahatlatıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.
İlgi alanlarınız ve en sevdiklerinizden oluşan bir köşe: Benzer stillerde, farklı boyutlardaki çerçeveleri dar raflara yerleştirin ve arada kalan boşlukları da minik aksesuarlarla doldurun. Dilerseniz bir, dilerseniz de birden fazla raf kullanabilirsiniz. Çok fazla uyumlu bir görünümden ve kalın  çerçevelerden kaçının. Çerçevelerin bir ikisi aynı boyutta olsa bile çoğunu farklı boyut ve şekillerde seçmeye çalışın. Renkleri de aynı seçerseniz, ortam tekdüzeleşip, sıkıcılaşabilir. Bu nedenle renkleri aynı seçmek yerine, uyumlu seçmek daha iyi olabilir. Örneğin siyah ve beyaz çerçevelerle, zekice, ama resmi olmayan, sarı ve yaprak yeşili birlikteliğiyle ise daha taze bir görünüm elde edebilirsiniz.
Dizilmiş çerçeveler: Aile fotoğraflarınızı eşit aralıklarla 3 veya 4 sıra birkaç sütun oluşturacak şekilde dizin. Dikkat etmeniz gereken sadece çerçevelerin aynı renk, şekil ve boyutta olması, bu şekilde etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dağınık dizilim:
Fotoğraflarınızı bitişik ve tamamen kuralsız şekilde de sergileyebilirsiniz. Aynı renkteki çerçeveleri, farklı şekillerde tasarlayıp, bir puzzle’ı tamamlar gibi bitişik bir düzende asarak sıra dışı bir çözüm elde etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğrafın kimyası

Yazlık evime…