Nostaljik ve romantik: Vintage Fransız

Doğallık

Zarif oymalar, pastel renkler, ketenler, danteller, nakışlar… Mevsimin ılık rüzgarları bizi adeta Fransız kırsalına doğru çekiyor. Stilin en önemli silahı doğaya dönük yüzü. Bu yüzden ham tuğla ve ahşaba bolca yer verin.

Bonheur masa tekstilleri, alexandre-turpault.com

Belezza Pudra jakarlı nevresim seti, Cottonbox.

Bu yıl farklı stiller adeta resmi geçit yapıyor. Ama içlerinde en femineni zarif danteller eşliğinde bizi Fransa’ya doğru yola çıkaran doğal ve nostaljik kırsal stil. Evinize adapte ederken size kolaylık sağlayacak 5 küçük detayı sakın gözardı etmeyin:
– Büyük annenizin sandığını karıştırın. Çünkü nakışlı, dantelli bir şeyler bulma ihtimaliniz çok yüksek.
– Stilin çıkış noktası romantizm. Bu yüzden kadife, keten ve peluş gibi dokulu kumaşlar kullanın. Gümüş ya da altın yüzeylerle ışıltı katın.
– Beyaz veya krem gibi açık tonlu bir baz seçin ve pembe, mint yeşili, yavruağzı gibi vintage stili yansıtan renklerle zenginleştirin.
– 16. Louis stili bir yatak ya da koltuk takımı gibi stili yansıtan ama mekanda öne çıkacak tek bir anahtar parçaya yatırım yapın.
– Bit pazarlarını, online alışveriş sitelerini gezin. Ufak müdahalelerle kullanabileceğiniz vintage mobilyalar bulmak çok kolay ve hesaplı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toprağın Akdenizli tonu

Sen hangi desensin?