Kasım ayında dekorasyon: Güz hasadına hazır mısın?

Son güncelleme:

En yakıcı renkler, lezzetler başrolde çünkü aylardan kasım. Etrafımızı geniş, kalın ekoseler, toprak tonları ve doğadan gelen dokular sarmışken, siz en iyisi kenara çekilip mevsimin tadını çıkarın.

Aylardan kasım… Salondaki ekoseli geniş kanepeye oturup tarçın kokulu çayımızı kalın yünlü battaniyelere sarılarak yudumluyoruz. Fondaki doğal ahşap rustik mobilyalara, çikolata lezzetinde duvarlar ve yanık turuncu çiçekler, hatta hasırlar, bakırlar ve altın detaylar eşlik ediyor. Yılın son ayından bir önceki zamandayız, yani kasımda; sonbaharın doku ve renk olarak en sıcak ayında.

ANI YAŞAYIN

Güz aylarının yumuşak ve loş havasının ruhu saran etkisini yoğunlaştırmak için kanepenin kenarında dekoratif şamdanlardan yayılan mum ışıklarınız her zaman hazır olsun.

BİR EKOSE YASTIK

En gelenekselinden kırmızı, yeşil ve mavi ekoseli İskoç kumaşı, yastığa direkt bir vurgu yapmak için tıpkı burada olduğu gibi parlak ama zıt bir renkle kullanın.

KASIM DEKORASYONUNU DESTEKLİYORUZ

Kahverenginin sarıya uzanan tonlarının buluştuğu bu mevsimde, ekoselerin yanı sıra hazan yaprakları da sonbahar dekorasyonunun şık detaylarından. İster kapıya asacağınız çelenkte vurgulayın ister dekoratif objelerde. Ancak kendinizi bunlarla da sınırlamayın. Mesela:

  • Bu ay tatlı kabakların, kestanelerin taptaze olduğu zaman. Kabaklarla kapı girişinizi süsleyebilirsiniz.
  • Ahşap bir fenerin içine bolca kestaneyi kozalaklarla birlikte yerleştirerek masa ve sehpa süslemeleri yapabilirsiniz.
  • Mor, acı kahve, kırmızı, yeşil renkte makarna yünlerden birkaç dal çiçek motifi örüp, bunlardan perde bantları hazırlayabilirsiniz.

Kasım ayında bahçede yapılacaklar: İşte 13 madde

Kasım ayı için kaligrafi çalışması örneği! İşte adım adım yapılacaklar