Rustik stilin şifreleri – Rustik romantik tarz nedir?

0

rustik romantik ev stili

Rustik stil, Fransız yapımı bir film sahnesiymişçesine romantik ama bir o kadar doğaya yakın… Dantellerle patineli ham yüzeylerin ve zarif kıvrımların sahibi bu stil, belki de tam aradığınız stil.

İLHAMINI DOĞADAN ALIR *

Rustik stile sahip bir ev her şeyden önce ilhamını doğadan alan evdir. Bir çiftlik evi ya da dağ evi hayal edebilirsiniz şimdi. Eski ama zamana meydan okuyan gerçek ham ahşapların olduğu bir ev… Vintage, patineli, masif ve eskitme yüzeyler romantik rustik stilin olmazsa olmazları. Aslında sofistike ya da abartılı hiçbir şey yoktur bu stilde.

İnce ağaç dallarından yapılmış bir aydınlatma bile provans stili bir yemek masasını aydınlatabilir. Rustik stile zarafetini veren şey ise araya serpiştireceğiniz romantik detaylardır. Oymalı mobilyalar, sandıktan çıkan danteller, çiçek formlu ferforjeler, rustik stile özgü ham ahşap ve hasırlarla harika bir birliktelik oluşturacaktır.

Rustik masa
Zara Home.

RUSTİK STİLİN HIZLI DEKORASYON ŞİFRELERİ *

  • Beyaz patineli yüzeyleri ve kıvrımlı eskitme ferforjeleri, masif ahşap ile bir arada kullanarak hızlı bir etki elde edebilirsiniz.
  • Romantik rustik bir görünüm için bej, krem, toprak ve pudra tonlarını bir arada kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • Keten ve pamuklu kumaşlar bu doğal temayı tamamlayan tekstiller arasında yer alıyor.
  • Floral desenler bu stilin olmazsa olmazları arasındadır. Eğer rustik stilin ağırlıklı olmasını istiyorsanız aralara pötikare ve ekoseler de serpiştirebilirsiniz.
  • Örme rattan, hasır aksesuar ve mobilyaları vintage ve masif yüzeylerle kombinleyebilirsiniz.

YATAK ODASINA *

Yatak odasında vintage ve eskitme bir karyolayı fırfır ve dantel gibi detaylar ya da ipek/ipek-saten, keten gibi dokularla birleştirerek bu stili yaratabilirsiniz.

Rustik yatak
Zara Home.

FLORAL TEKSTİLLER *

Yatak odasında tıpkı country tarzında olduğu gibi çiçek desenli nevresimlerle romantik bir görünüm yaratabilirsiniz. Rustik olması için mobilyalarınızı masif tercih edebilirsiniz.

Rustik romantik yatak odası
Belissa nevresim takımı, Karaca Home.

FERFORJE MOBİLYALAR *

Yataş.

Ferforje mobilyalar, taş paneller ve floral tekstillerle bu stili ve romantik bir atmosferi elde edebilirsiniz.

KÜTÜKLER

Sofra seçiminde, aksesuarlarda ya da küçük ebatlı mobilyalarda kütükleri tercih edebilir, hatta bu tip aksesuarları kendiniz de yapabilirsiniz.

stil dolap
Zara Home.

TEKSTİLLERDE NE VAR? *

El örgüleri, iri dokulu kumaşlar, ham ketenler ve kroşeler…

STİL KATIN *

Halihazırdaki eşyalara sadece aksesuar ekleyerek bu stili elde edebilirsiniz.

Stilde huzurlu saatler

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.