dağ evi stili

Dağ evi stili nedir? Şehirde modern dağ evi dekorasyonu

Son güncelleme:

Kar yağmamış olabilir ya da siz kış tatili yapamamış olabilirsiniz. Ama bu durum, evinizde dağ evi stili yaratamayacağınız anlamına gelmiyor. Ev stillerinden modern dağ evi stili ile, mevcut yaşam alanlarınıza kışın en davetkar dekorasyon kurgularını taşıyabilirsiniz.

dağ evi stili

YAPRAKLARLA DAĞ EVİ STİLİ EV DEKORASYONU

İster gerçeği ister dekoratif hali. Yapraklara sofranızın dekorasyonunda yer verebilirsiniz.

MİNYATÜR ÇAM AĞAÇLARIYLA EV DEKORASYONU

Minyatür çam ağaçları ve geyik temasıyla tam da ormanın derinliklerindeymiş gibi bir ambiyans yaratabilirsiniz.

DAĞ EVİ STİLİ NASIL YAPILIR? PRATİK ŞİFRELER

  • Doğal dokulardan vazgeçmeyin. Halı, kırlent ve örtülerde bol miktarda dokulu alternatifleri tercih edin. İri ilmekli örgüler etkiyi pekiştirir. Ayrıca tüm tekstilleri üst üste kullanarak sıcaklık hissini daha da artırabilirsiniz.
  • Dağ iklimine özgü soğuk havayı kırmak için kullanılan kürk ve post gibi yapay dokulara siz de yer açın.
  • Bu stili rustik detaylarla birleştirerek kullanabilirsiniz. Eskitme yüzeylere ise detaylarda yer verebilirsiniz.
  • Tundra iklimine özgü donuk renkler, taş ve kaya renkleri, kuzey iklimlerine has soğuk yosun tonları renk kartelasının olmazsa olmazları.

YEMEK ODASINA AHŞAP SICAKLIĞI

Ham ahşap mobilyalar ve natürel renk kartelası ile, modern dağ evi stili elde etmenin ilk koşulunu gerçekleştirirsiniz. Bundan sonra yapay kürkler, seramik objeler ve geyik büstleri üzerine düşeni fazlasıyla yapacaktır.

Karyola, şifoniyer, hasır sepet, yeşil peluş kırlent, Mudo Concept. Denim serisi nevresim takımı, Cottonbox. Halı, Apex Halı. Örgü ev botu, takılık, hasır kapaklı kutular, ekose bettaniye, örgü ev çorabı, yatak örtüsü, yastıklar, English Home. Gri emaye kupalar, perdeler, elmalar, abajurlar, yorgan, Ikea. Fil, seramik turuncu ve yeşil karaflar, Paşabahçe. Rattan duvar tabakları, saat, Linens. Kırçıllı kırlent, Porland.

SARIŞIN AHŞAPLAR

Şehir evinde karanlık bir atmosfer yaratmak istemiyorsanız, açık renkli ahşaplar kullanabilirsiniz. Açık renkli meşe, huş, kayın ve akçaağaç gibi…

Ekoseler, örgüler, kütükler…. Kolaylıkla yatak odanıza adapte edebileceğiniz detaylar bunlar. Özellikle kütükten sehpa ya da puflar doku ekleme konusunda çok işinize yarayabilir.

Tepsi, English Home. Orman meyveli kase, Paşabahçe. Demlik, yeşil bitkiler, Porland. Battaniye, Ikea.

Yatakta kıvrılın, sıcak çikolata eşliğinde kitabınızın tadını çıkarın.

Dekoratif hayvan objelerini etkiyi pekiştirmek için kullanabilirsiniz.

AHŞAP KÜTÜKLERLE EV DEKORASYONU

Ahşap kütükleri ev formuna getirip dekoratif obje olarak sehpanızda kullanabilirsiniz. Benzer şekilde yapay ya da canlı dalları da dekorasyona dahil edebilirsiniz.

KÜÇÜK KONFOR KÖŞELERİ

Bir pencere kenarında ya da bir merdiven sahanlığında modern dağ evi temalı mini bir keyif köşesi kurgulayabilirsiniz.

Bank, koltuk, hasır örgü tablalı sehpa, sarı keten kırlentler, turuncu cam vazo, duvardaki ahşap aynalar, hasır tepsi pano, Mudo Concept. Ponponlu bej yastık, yapay kürk yastık kılıfları, Linens. Saat, halı, emaye kupa, gri saksı, yapay bitki, çelenk, beyaz sütlük, Ikea. Ağaç desenli kupa, yeşil cam vazo, Paşabahçe. Gri battaniye, gri karaf, dallar, Porland. Vizon battaniye, English Home.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: ENGİN YILDIZ
YAPIM ASİSTANI: İBRAHİM GEZER

Chalet tarzını modern bir şekilde yorumlayan bir dağ evindeyiz

Dağ evinde İskandinav esintileri