Sezonun en güzel dörtlüsü: Vizon, bej, beyaz ve altın rengi

Son güncelleme:

Asil vizon, zarif bej ve masum beyaz nihayet ihtişamlı altınla buluşuyor. Renklerin masalsı ve büyülü etkisini farklı dekorasyon stillerine de taşıyabilirsiniz.

Bazı renkler vardır ki tarzınız ne olursa olsun mekanlarda her zaman büyülü ve ihtişamlı bir etki bırakır. En favori renklerden dördünü bir araya getirdik ve nasıl kombinleyeceğinize, hangi aksesuarlara kullanacağınıza dair ipuçları verdik. Nevresim takımı, Zara Home.

EKLEKTİK ŞIK

Seyahatlerden alınmış etnik objeler, farklı aksesuarlar ve koyu ahşap mobilyaların ağırlıklı yer aldığı eklektik stillerle kullanırken mekanlarda renklerin ferahlatıcı ve sıcak etkisini hissettirin. Ayrıca son derece dingin bir atmosfer yaratan bu dörtlü kombinde beyaz ağırlıklı seçimler yapın. Altın ışıltılarını aksesuarlarda ahşaplarla birlikte kullanın. Bej ve vizon rengini, tekstiller ve duvarda uygulamak mekana sıcaklık kazandırırken, aynı zamanda baskın renkleri de nötralize eder.

AĞIRLIKLI RENK BEYAZSA

Doğru uygulanmadığında:

  • Saflığın ve temizliğin sembolü olsa da, yoğun beyaz mekanı solgun ve sıkıcı gösterebilir.
  • Küçük ölçeklerde ferahlatıcı etki yaratsa da, geniş alanlarda kopukmuş izlenimi yaratabilir.
  • Diğer tüm renklere iyi bir baz rengi oluşturur ama parlak versiyonu sürekli baktığınızda göz kamaşması ve körlük hissi uyandırabilir.
  • Çabuk kirlenir ve silinse de hiçbir zaman eski tonuna geri dönmez.
  • Abartıya kaçarsanız kışın, istemeden yaz havası yaratmış olursunuz.

İHTİŞAMIN DİĞER ADI: ALTIN

İhtişamın diğer adı: Altın Renk ailesi olarak sarı, turuncu ve kahverenginin kuzeni olan altın rengi zenginliğin ve abartının rengidir. Sarı gibi neşeli ve parlak olmasının yanı sıra ağır ve klasik mobilyalarla kasvetli bir hava da yaratabiliyor. Rengin metalik tonları zengin ve ışıltılı ama aynı zamanda romantik bir atmosfer yaratır. Klasik saray havası için koyu ve mat tonlarını deneyin. Sadece aksesuarlarda kullanıyorsanız dokulu yüzeyler seçerek ışığın vurgusunu objeler üzerinde yoğunlaştırın.

HER DÖNEM MODA

Kullanıldığı yerin ve diğer renklerin özelliklerini alarak bir bukalemun gibi değişebilen renklerden bej ve vizon, bu yüzden hem klasik, hem de modern stillerle uyumu yakalar ve popülerliğini korur. Hepsi bir arada oldukça uyumlu görünebilir ama yanlış seçimlerle evinizi hiç istemediğiniz bir havaya da büründürebilirsiniz. Mesela çok ağır ve klasik olmaktan hoşlanmıyorsanız damask desenler tercih etmeyin. Tam tersi fazla grafik ve stilize desenlerle sert ve maskülen olabilirsiniz.

BEJ-VİZON DENGESİ

  • Tek başına kullanıldığından oldukça sönük ve sıkıcı olabilen bej aslında tıpkı beyaz gibi rahatlatıcı ve sakinleştirici renklerdendir.
  • En geleneksel fon rengi olan beji bir kumaş ya da duvar kağıdında en fazla iki renkle aydınlatın ve bunlardan biri vizon gibi koyu, diğeri dore veya beyaz gibi yansıtıcı bir renk olsun.
  • Konservatif ve daha kadınsı etkiler için yuvarlak hatlı mobilya ve aksesuarlar kullanın.
  • Naturalist dekorasyonun da vazgeçilmezi olan bu iki rengin yeşil ve kırmızı ile dengesi etnik mekanlar yaratır.

Yukarıdaki görsel: Nevresim takımı Zara Home, Thibaut Grasscloth duvar kağıdı, Lot

Beyaz yatak odası dekorasyonu fikirleri ve örnekleri

Banyoda altın rengi kullanımı giderek artıyor!