Mor renkli oyunlar

Paletin yaratıcı gücü pekiştiren, icatsever ve hayalperest rengi Ultra Violet ile evlerde çok daha üretken ve özgün bir yıl bizi bekliyor.
Eponj Home nevresim takımı, morhipo.com

Düşünce konsantrasyonunu yükselten, ruhsal dengeyi sağlayan ultra violet, uzmanlar tarafından 2018’de yılın rengi olarak belirlendi. İlhamı yükselten ve yaratıcılığı pekiştiren rengin yaşam alanlarına etksi ise oldukça göreceli. İlk bakışta kullanımı zor ve karmaşık gibi görünen ultra violet aslında pek çok renkle kombinlendiğinde mükemmel odak noktası yaratmaktan mekanı canlandırmaya kadar farklı roller üstleniyor.

Duvarlarda: Tüm duvarı değil ama göze ilk çarpan duvarı ultra violet boyayıp boş bırakın. Böylece rengin gücünü mekanda daha çok hissedersiniz. Bir başka seçenek de duvar kağıdı, ki romantik çiçeklerden retro modern geometriye kadar çok farklı desen ve kombinasyonda bulmanız mümkün. Ayrıca bembeyaz bir duvarda büyük bir tablo ya da resimde de renk kendini gösterir.

Mobilya: Evin ana parçalarında rengi kullanırken mobilyanın boyutlarına dikkat edin. Eğer geniş bir kanepe ya da hacimli bir berjerde ultra violet kullanıyorsanız duvarları beyaz ya da doğal tonlara boyayın. Böylece stiliniz ne olursa olsun bu odayı çok çarpıcı kılar. Ultra violet tonu bu yıl da çok moda olan kadifede parlak ve göz alıcı durur.

Country genç odası, Kilim Mobilya.

Halı, aksesuar ve çiçekler: Atmosfere renk ve desen eklemenin en iyi yolu olan halıda bu rengi kullanırken, biraz tedbirli olun ve yekpare bir mor yerine siyah, gri ya da yeşil gibi renk kombinleri deneyin. Yastıklar, koltuk şalları, bir tablo ya da büyük bir vazo. Ve elbette menekşe gibi çiçekler… Eve stil enjeksiyonunun en pratik yolu aksesuarlar ultra violeti de dekorasyona kolayca taşıyor.