Banyoda neler var?

Yeni banyo trendlerini merak ediyorsanız rehberimize bir göz atın.

Banyolar bir süredir yeni yüzleriyle karşımıza çıkıyor. Firmalar günümüz banyolarını şekillendirirken mimari yaklaşımları, yükselen tasarım trendlerini ve tüketici tercihlerinde büyük etkiye sahip olan yaşam tarzlarını göz önünde bulunduruyor.

Hijyen açısından kolaylık sağlayan vitrifiyeler, su tasarruflu armatürler, büyük ebatlarda seramik karolar yeni nesil banyoların öne çıkan detayları. Aynı zamanda su tasarrufu da sağlayan, hijyen kolaylığı getiren kanalsız klozetler ve özel sırla kaplanmış lavabolar firmaların öncelik sıralamasında üstte yer alıyor. Yeni ürünler çoğunlukla çevre ve gelecek hassasiyetiyle geliştiriliyor.

Çoğu zaman banyoda odak noktası olan lavabolar, 2018’de fark yaratmak isteyenler için şık alternatiflere sahip. Bunlar arasında da modern ve inovatif tasarım anlayışıyla hayata geçen monoblok lavabolar öne çıkıyor. Monoblok lavabolar estetik açıdan göz alıcı bir şıklık sunuyor. Sezonun banyo trendlerinden biri de çift lavabo kullanımı. Büyük banyolar için daha uygun olan bu trendde ayaklı ve depolama alanlı lavabolar öncelik kazanıyor.

Banyolardaki değişim tercih edilen renklerde de farklılığı beraberinde getiriyor. Altın, gümüş gibi metalik renkler 2018 banyolarına imzasını atacak gibi. Ruhu dinlendiren ve sadeliği ön planda tutan opak renkler de yine yılın trendleri arasında. Banyolarda işlevsellik ve fonksiyonelliği bir arada sunan tasarımlar bu yıl da banyoların gündeminde. Küçük hacimlerde büyük depolama alanları yaratan duvar modülleri, gizli aydınlatmalı aynalar, fonksiyonel tasarımlar banyolar için akılcı çözümler sunuyor. Bunun yanı sıra banyoların boyut ve biçimlerine göre farklı kombinasyonlar yapma imkanı sunan tasarımlar da ön planda. Teknolojinin akıl almaz hızı banyolarda da birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Suyun sıcaklığını hesaplayan, klozetlerde su basıncı ve çıkışı sayesinde kişiye özel yıkama seçenekleri sunan ve böylece kusursuz hijyeni banyolara getiren dijital teknolojiler 2018 banyolarının vazgeçilmezi oluyor.

Motion serisi, Çanakkale Seramik.
İntegra serisi, Vitra.

FARKLI EBAT VE TARZLARDAKİ seramiklerin birlikte kullanımını çok göreceğiz. Zemin ve duvar seramiklerinin farklı kullanımının yanı sıra duvarın farklı bölümlerinde de gerek tarz, gerekse ebat olarak değişik seramiklerin yan yana getirmek çok moda.

SADE VE DOĞAL Beyaz ve ahşap uyumu özellikle modern banyolarda kendine yer buluyor. Sade ve doğal bir banyo için bu güzel ikili çok uygun.

Isvea.
Angel Rose serisi, Creavit. 

BÜYÜK EBATLAR Seramik karolarda son yılların trendi büyük ebatlar. 60×60, 60×120 hatta100x300 cm ebatlı seramik karolar banyoları ayrıcalıklı kılıyor. 3D efektler, seramikte uzun zamandır bir hayli revaçta. Hareket kazandıran dokulu seramikler ise banyolara farklı bir hava katıyor.

BAKIR VE GOLD banyo armatürlerinde bu senenin favorileri. Onları aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca armatürlerde nostaljik modeller de çok popüler.

Black Marble serisi, Seramiksan.
Geberit Type 01
Parisian serisi, Bien Seramik.

SİYAH VURGU vitrifiyeden seramiğe banyoların gözdesi. Özellikle siyah mermer beyaz ile buluşarak şık bir görünüm yaratıyor. Küvet ve lavabo gibi vitrifiyelerde de bu yıl siyaha sıkça rastlayacağız.

SON TEKNOLOJİYİ kullanarak geliştirdiği uzaktan deşarj kumandalarıyla Geberit, kullanıcısına istediği yerden uzaktan deşarj kumandasını kullanma şansı veriyor.