Lykke Ev Dekorasyonu
Lykke Ev Dekorasyonu

Lykke nedir? Doğal Denge Lykke’nin şifreleri

Son güncelleme:

Lykke nedir? Hygge ve Lagom stillerinin ardından bu akım da benzerliği ile dikkat çekiyor. Danca iyi şans ve mutluluk anlamına gelen Lykke evlerde sadelik ve doğallığın verdiği tatmin olma duygusu üzerine kurgulanıyor. Bu felsefeye göre kişiler içte ve dışta belli bir dengeyi tutturduklarında mutlak mutluluğu yakalayabiliyor.

LYKKE EV DEKORASYONUNDA TEKNOLOJİYE ARA

Yalınlığa ve iç huzura odaklanan Lykke’de teknolojiye bir süreliğine ara veriyorsunuz ve dikkat dağıtıcı akıllı cihazları unutuyorsunuz. Elbette günümüzde teknolojinin olmadığı bir ev pek hayal edilebilir bir şey değil, ama gün boyu fazlasıyla iç içe olduğunuz bu cihazlardan kendinizi arındırarak kısa süreli dinlenme ve rahatlama alanları yaratmak bireysel farkındalığınızı da artırıyor.

Lykke Ev Dekorasyonu
Lykke Ev Dekorasyonu

HYGGE YAŞAM TARZINA BENZİYOR ANCAK…

İlk bakışta, Hygge yaşam tarzına benzese de iş ev dekorasyonuna gelince farklılıklar gösteriyor. Ahşap, taş ve seramik gibi doğal malzemelere ağırlık verilen dekorasyonun çıkış noktası; psikolojik ve sosyal ihtiyaçları
karşılayabilen evler tasarlamak.

Hygge ev dekorasyonu

LYKKE EV DEKORASYONU İÇİN RENKLER ÖNEMLİ

Lykke dekorasyonda seçtiğiniz renklerden malzemeye kadar her şeyin önemi var. Mesela pozitif enerjiye odaklanan sarı, sıcaklık ve samimiyet hissi uyandıran pembe, doğayı çağrıştıran yatıştırıcı yeşil ve son olarak optimizmin rengi mavi… Hepsi bir armoni içinde kullanıldığında gerçekten de iyi dengelenmiş mekanlar yaratıyor.

Grand kanepe: 8.910 TL., MN Bilgili Mobilya. Grace kilim berjer: 2.490 TL., Darcy mermer sehpa: 2.999 TL., siyah etnik yastık: 99,99 TL., sarı üçgenli yastık, Mudo Concept. Tel sepet: 89,99 TL., siyah cam şamdan: 79,99 TL., Premium yünlü Kilim: 1.199,00 TL., H&M Home. Siyah, beyaz geometrik yastık: 145 TL, tırmanan adam çerçeveli fotoğraf: 450 TL., Cihangir Mobilyacısı. Metal tabure: 34,99 TL., Koçtaş. Space metal fener: 95 TL., Electrum bardaklar: 24,50-27,50 TL., Electrum kayık servis: 39,95 TL., Electrum kupa: 32,50 Tl., Paşabahçe. Metal çerçeve: 119,95 Tl., pelüş terlik: 199,95 TL., Zara Home. Vintergata keşe sarkıt: 202,54 TL., Gjertrud tül: (iki kanat) 156,48 TL., Snöfrid çizgili yastık: 49,99 TL., Ingabritta triko örtü: 219 TL., Livserk mavi vazo: 109 TL., Ikea.

LYKKE STİLİNİN ŞİFRELERİ

Stil şifreleri

  • • Şömineniz varsa ateşiniz eksik olmasın.
  • • Masif ahşap yüzeyler tercih edin.
  • • Yüzde 100 el örme pamuk, yün ya da organik iplerden dokumalar kullanın.
  • • Kalın perdeler yerine ince tekstiller, hasır storlar kullanarak gün ışığından daha çok faydalanın.
  • • İlle de mum! Her yerde irili, ufaklı mumlar yakın.
Grace kilim berjer: 2.490 TL., fener: 299,99 TL., etnik yastık: 99,99 TL., siyah heykel: 299,99 TL., Mudo Concept. Siyah çerçeve: 149,95 TL., terlikler: 199,95 TL., Zara Home. Terrazzo kupa: 27,50 TL., siyah kuş suvar süsü: 35 TL., Paşabahçe. Gri porselen demlik: 220 TL., Porland. Ahşap ayaklı pleksi abajur, MN Bilgili Mobilya. Ev formunda metal raflı ayna: 69,99 TL., Koçtaş. Yapay bitkiler, Ikea.

LYKKE’Yİ EVİNİZE UYARLARKEN…

Lykke yaşam tarzı, sahip olduklarınızla yetinmek ve mutlu olmakla ilgili bir olgu. Bu yüzden küçük yaşam alanlarında yükseklik algısını güçlendirmek, daha geniş bir alanmış gibi algılatmanın mükemmel bir yoludur. Bunu mekanda göze çarpan ve odak noktası oluşturan tek bir mobilya ile yapabilirsiniz. Derli toplu yaşam alanları kurgulamak her zaman kolay olmayabilir, hele de kalabalık bir ailede yaşıyorsanız.

Ancak düzenli evlerin daha fazla keyif verdiği de bir gerçek. Bu yüzden dekorasyona mobil kutular, sandıklı puflar ve koltuklar gibi akıllı depolama sistemlerini dahil ederek hayatınızı karmaşa ve dağınıklıktan arınmış biçimde ve daima mutlu kılabilirsiniz.

Surat desenli seramik vazo: 169 TL., H&M Home. Terrazzo porselen sakıs: 55 TL., Terrazzo kupa: 27,50 TL., Turna seramik kuş: 75 TL., Paşabahçe. Beton görünümlü saksı, Ingabritta triko örtü: 219 TL., Ikea. Ekru saçaklı battaniye: 199,99 TL., etnik kılıf: 99,99 TL., Mudo Concept.

Fonksiyonel, dingin ve düzenli olun

HYGGE EV DEKORASYON STİLİ

https://www.evimdergisi.com.tr/hygge-ev-dekorasyon-stili-ve-stilin-sifreleri/

LAGOM STİLİ EV DEKORASYONU