Küçük evler için 6 fikir

0

“Evim küçük” demeyin, pratik fikirlerle yerden kazanmanın yollarını araştırın, uygulayın. İşte yerden kazandıran fikirlerden bazıları:

1. Ayaklı lamba ya da lambaderlerin ayak kısımları küçük alanlar için gereksiz bir şekilde yer kaplayabilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için duvara monte edilen lamba ve aplikler tercih edebilirsiniz. Oturma alanında, yemek ya da okuma köşesinde duvara monte edilen aydınlatmalarla daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

2. Yeni eşya satın alırken ya da mevcut eşyalarınızı değerlendirirken çift amaçlı olmalarına dikkat edin. Örneğin bir masayı hem çalışma masası hem de yemek masası olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

3. Evinizde ekstra depolama alanları yaratmaya çalışın. Yatak altlarına çekmece ya da biçimsiz köşelere raflar ekleyerek fazla eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

4. Evinizin her köşesini değerlendirmeye çalışın. Giriş holündeki duvarınızı fotoğraflarınızla doldurabilirsiniz. Böylece burayı gelip geçilen bir alan olarak değil, evin bir “mekanı” olarak tasarlayabilirsiniz.  

5. Katlanır ya da çift kanatlı kapılar standart olanlara göre daha az yer kaplar. Bazı odalarınızda kapı değişikliği yaparak yerden kazanabilirsiniz.

6. Çapraz ayaklı eşyalar diğerlerine göre daha az yer kaplar ve daha kolay yer değiştirebilirler..

Fotoğraflar: Delight by design, The zhush

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.