kucuk-odaya-2-islevsel-cozum
kucuk-odaya-2-islevsel-cozum

Küçük oda için dekorasyon önerileri: 2 işlevsel çözüm

Küçük odalar için dekorasyon önerileri arıyorsanız doğru adrestesiniz. İşlevsel eşyalarla yer kazanın, doğru dekoratif ürünlerle daha aydınlık bir oda yaratın. İşte küçük odalar için 2 işlevsel çözüm…

Her zaman en son düzenlenen evin dar ve küçük odası, aslında birden fazla işlevli bir misafir odasına ya da bol eğlenceli oyun odasına dönüşebilir.

KÜÇÜK ODA İÇİN EN EĞLENCELİSİ

6 m2’lik (200×300 cm) bu dar oda bol renkli mobilyalar ve aksesuarlarla fonksiyonel bir oyun odasına dönüşüyor. Alanı hem kız hem de erkek çocuk için düzenlerken odayı kişisel mobilya seçimleri ve renklerle ayrıştırın.

Salyangoz ve arabalı raflar, Koçtaş.

KÜÇÜK ODAYI AKSESUARLA SÜSLEYİN

Ulaşabileceklerinden biraz yükseğe asılan raflarda dekoratif aksesuarları sergileyebilirsiniz.

BOL ÇEKMECE, ÇOK RAF

Oyun odasına bol çekmeceli ve raflı dolaplar depolama fonksiyonu da ekler. Sık kullanmadığınız çarşaf, ekstra yastıklar, hatta mevsimlik giysiler bile burada depolanabilir.

Kutu seti, H&M Home. Ferforje kafes, renkli maymun biblo, Lucky Art. Kristal yolluk, My Home Halı. Yapay ortancalar, Crackle cam vazo, Tepe Home. Bella fon perde, papağan yastık, Koçtaş. Demy örme sepet, Snow Heart triko örtü, English Home.

EN FONKSİYONEL ÜRÜNLER TERCİH EDİLMELİ

Küçük odayı (6 m2) yatılı misafirler için düzenlemek isterseniz, kendinize de küçük bir çalışma ve okuma alanı oluşturabileceğinizi unutmayın. Bu yüzden açılır kapanır mobilyalar, raf sistemleri tercih edin. Atmosferi yumuşak renklerle hem gece hem de gündüz kullanılabilecek şekilde planlayın.

KÜÇÜK ODA VE DEKORATİF DUVARLAR

Misafirler için yerleştireceğiniz yataklı kanepenin duvarını farklı çerçeveler ve dekoratif tablolarla süsleyerek çok daha özel kılabilirsiniz.

Bjursta duvara monte masa, saat, Ikea. Çiçekli keten yastık kılıf, H&M Home. Yapay çiçekler, Boyner Evde. Lima metal sandalye, Mudo Concept.

AÇ VE ÇALIŞ

Duvara monte edilen ve tek bir hareketle kolayca açılan bu tarz masa sistemleri her zaman işe yarar. Kapalı durduğunda konsol vazifesi de gören masayı açtığınızda hobilerinizi yapmak veya günlük çalışma takviminizi uygulamak için kullanın.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

KÜÇÜK EV VE ODALAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Küçük oda ya da küçük evler için daha fazla dekorasyon önerisine “Dekorasyon” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/75-metrekarede-yeni-bir-hayat/