küçük ev dekorasyonu
küçük ev dekorasyonu

Küçük ev için dekorasyon önerileri – 6 pratik fikir

Son güncelleme:

Küçük ev için dekorasyon önerileri arıyorsanız sizler için 6 yeni fikrimiz var. Küçük evi nasıl daha büyük gösterebiliriz, ya da daha kullanışlı bir oda için hangi adımları uygulamak gerekir? Gelin birlikte bakalım.

“Evim küçük” demeyin, pratik fikirlerle yerden kazanmanın yollarını araştırın, uygulayın. İşte yerden kazandıran fikirlerden bazıları:

KÜÇÜK EV İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİNDE İLK ADIM

GEREKSİZ YER KAPLAYANLAR

1. Ayaklı lamba ya da lambaderlerin ayak kısımları küçük alanlar için gereksiz bir şekilde yer kaplayabilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için duvara monte edilen lamba ve aplikler tercih edebilirsiniz. Oturma alanında, yemek ya da okuma köşesinde duvara monte edilen aydınlatmalarla daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

KÜÇÜK EV DEKORASYONUNDA ÇOK AMAÇLI EŞYALAR ÖNEMLİ

2. Yeni eşya satın alırken ya da mevcut eşyalarınızı değerlendirirken çift amaçlı olmalarına dikkat edin. Örneğin bir masayı hem çalışma masası hem de yemek masası olarak kullanabileceğinizi unutmayın.

EKSTRA DEPOLAMA ALANLARI OLUŞTURUN

3. Evinizde ekstra depolama alanları yaratmaya çalışın. Yatak altlarına çekmece ya da biçimsiz köşelere raflar ekleyerek fazla eşyalarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

KÜÇÜK EVİN HER KÖŞESİ DEĞERLENDİRİLEBİLİR

4. Evinizin her köşesini değerlendirmeye çalışın. Giriş holündeki duvarınızı fotoğraflarınızla doldurabilirsiniz. Böylece burayı gelip geçilen bir alan olarak değil, evin bir “mekanı” olarak tasarlayabilirsiniz.  

KATLANIR KAPILAR KÜÇÜK EV DEKORASYONUNDA YER KAZANMANIZI SAĞLAR

5. Katlanır ya da çift kanatlı kapılar standart olanlara göre daha az yer kaplar. Bazı odalarınızda kapı değişikliği yaparak yerden kazanabilirsiniz.

ÇAPRAZ AYAKLI EŞYALAR

6. Çapraz ayaklı eşyalar diğerlerine göre daha az yer kaplar ve daha kolay yer değiştirebilirler..

Fotoğraflar: Delight by design, The zhush

DEKORASYON FİKİRLERİ

Küçük ev için dekorasyon önerileri ve daha fazla pratik fikir için aşağıdaki yazılarımızı inceleyebilir ya da “Dekorasyon” sayfamıza göz atabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/75-metrekarede-yeni-bir-hayat/