kiralık-ev-dekorasyonu
kiralık-ev-dekorasyonu

Kiralık eve tasarruflu fikirler – Bütçenizi zorlamadan evinizi yenileyin

Kiralık eve tasarruflu fikirler ile evinizi ucuza dekore edebilirsiniz. Tasarrufun daha da çok önem kazandığı günümüzde, dekorasyon konusunda da bütçe dostu adımlar atmak çok önemli. Özellikle evde artık daha çok vakit geçiriyorsanız, mekanlarınızı bütçe dostu fikirlerle güzelleştirip yenilemek size çok iyi gelecektir.

YAPIŞKANLI FOLYOLAR İLE EV DEKORASYONU

Kiralık ev dekorasyonunda kolaylıkla sökülebilen ürünler oldukça önemli. Mobilyaları cilalamak, boyamak ya da tümden değiştirmek çok külfetli olabiliyor. Ama eşyaların çehresini değiştirmenin çok pratik bir yolu daha var: Yapışkanlı kağıtlar… Bu kağıtlar ekstra yapıştırıcı gerektirmeksizin kendiliğinden yüzeylere sağlam bir biçimde ve pürüzsüz tutunuyor. Sökmek istediğinizde de hiç iz bırakmadan çıkıyorlar.

YAPIŞKANLI FOLYOLAR İLE EV DEKORASYONU
komar.de

BİTKİLERLE KİRALIK EV DEKORASYONU

Kainattaki tüm bitkileri oturma odasına koymak istiyor olabilirsiniz; çünkü bitkiler öylesine güzel bir enerjiye sahip ki mekanlara rakipsiz bir canlılık katıyorlar.

Siz de mekanların albenisi artırmak için küçük-büyük bir çok bitki kullanabilirsiniz. Bitkilerinizi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise evinizin cephesi. Güneş ihtiyacı olan bir bitkiyi kuzey cephede yaşatmanız zor olabilir. Kuzey cepheli evler için canlısından neredeyse ayırmanın imkansız olduğu yapay aranjmanları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ağacımsı, her dem yeşil bitkilerle de etkileyici bir görünüm elde etmek mümkün.

BİTKİLERLE DEKORASYON
Ikea.

HALI DEKORASYONU

Halılarınızı yaşam alanlarında üst üste kullanıyorsunuz, daha eklektik ve stil sahibi bir görünüm elde ediyorsunuz. Üstelik iç mekanların ısısını da doğrudan tam iki katına çıkarmış oluyorsunuz. Siz dilerseniz yapay post, peluş ve shaggy gibi daha uzun havlı ve yumuşak olanlarını da tercih edebilirsiniz.

HALI DEKORASYONU
decordiyhome.com

BOYA İLE KİRALIK EV DEKORASYONU

Bir duvarı boydan boya boyamak mı? Evet, eve renk getirir, duvarların çehresini değiştirir. Ama bir de bordürler yardımıyla kısmi boyamayı deneyin. Duvarın üçte birlik kısmını, tam yarısını ya da şeritli… Belki de üç-dört farklı renkte.

Boya ile mekanlara sıra dışı bir hareketlilik katarsınız. Mesela duvarda bir aile fotoğraflarından oluşan galerisiniz varsa onları boya ile bir çerçeve içine alabilir ya da bir şerit ile bu detayları ön plana çıkarabilirsiniz.

BOYA İLE KİRALIK EV DEKORASYONU
Laura Ashley.

TABLOLAR İLE EV DEKORASYONU: GALERİ HAVASI

Çoğunlukla tablo asmayı bir ya da iki parçayı kanepe ya da konsol üzerine asmak gibi düşünüyoruz. Oysa ki zengin bir görünüm için benzer temadaki
tabloları bir arada kullanabilirsiniz. Simetri sizin için vazgeçilmez ise mutlaka aynı ölçüdeki tabloları tercih edin.

Tablolar ile kiralık ev dekorasyonu
Ikea.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ

KİRALIK EV DEKORASYONU İÇİN 12 ÖNERİ

https://www.evimdergisi.com.tr/kiralik-eve-dekorasyon-onerileri/