döşenmiş banyo modelleri
döşenmiş banyo modelleri

Döşenmiş banyo modelleri ve 4 farklı banyo stili örneği

Döşenmiş banyo modellerini ve banyo stili örneklerini inceleyerek banyonuzu yeniden dekore edebilirsiniz. Banyo dekorasyonu ürünlerini ve fiyatlarını da inceleyerek alışverişe başlayabilirsiniz.

Küçük de olsa banyomuz rahatladığımız ve kendimizi iyi hissettiğimiz bir alan. Tam da bu yüzden biraz ilgiyi ve daha şık olmayı hak ediyor, diyerek onun için bir stil alışverişine çıktık.

MODERN KLASİK BANYO MODELİ

Döşenmiş banyo modellerinden ilki modern klasik bir model. Siyah ve beyaz tuğla formlu klasik fayanslar, çini yer karoları oldukça klasik ve geleneksel bir hava yansıtırken, düz hatlı lavabo dolabı, ayna ve aplikler modern tarza gönderme yapıyor. Her iki tarzı buluşturansa ham ahşap raf ve havlu askıları. Mat siyah armatürler, hasır sepetlere eklenen biraz pembe basit ama etkili bir bütünlük hissi yaratıyor.

Banyonun kilit parçası geleneksel tuğla görünümlü duvar seramikleri, diğer detaylar için de belirleyici rol oynuyor.

MODERN KLASİK BANYO MODELİ
Ikea.

BANYO STİLİNDE PASTEL IŞILTI

Döşenmiş banyo modellerinden biri de pastel ışıltı… Tamamen beyaz bir banyo belki ferahlatır ama fazla sıradan ve bir süre sonra da sıkıcı gelebilir. Oysa pastel tonlar ve pirinç ışıltılı detaylar ile yine aydınlık ama stil sahibi ve bambaşka bir banyo kurgulayabilirsiniz. Tıpkı burada olduğu gibi açık gök mavisi, gold ve krem renk üçlüsü ile banyonuzu bir mücevher havasında parlak ve göz alıcı kılabilirsiniz.

potterybarn.com

BANYO STİLİNDE ÇOK RENKLİ MUTLULUK

Döşenmiş banyo modellerinden biri de renkli banyo örneği… Hayat felsefeniz içinizden geldiği gibi yaşamaksa evinizde de dekorasyonu fazla ciddiye almadan dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Duvarda oryantalist seramikler, etnik bir kilim, bol renkli banyo perdesi, dekoratif objeler ve küçük bir lavabo dolabı… Yani az ürün, bolca renk ve her tarzdan birkaç detay ile şekillenen böylesi bir banyo aslında neşeli olduğu kadar basit ama işlevsel.

Renkli banyo örneği:

Banyonun kilit parçası oryantalist duvar seramiklerini tüm duvar yerine yarım duvar kaplayarak görüntüyü hafifletin.

Renkli banyo örneği
alisongootee.com/studio
Banyo dekorasyon ürünleri

BANYODA SAHİL EVİ ŞIKLIĞI

Büyüleyici ve çok romantik: Bu banyoda her şey bir denge içinde. Gri mavi, beyaz ve ahşap sıcaklığı sevimli ve aydınlık bir sahil evi havası yaratıyor. Saten nikel aksesuarlar, eskitme boya efektli ahşap lambri ve beyaz panjur kapaklı mobilyalar koyu renk parke zeminde daha da ön plana çıkarak bir banyodan çok küçük bir yaşam alanı etkisi yaratıyor.

johnlewis.com

HAZIRLAYAN: PELİN ÖZKUL

KÜÇÜK BİR BANYOYU NASIL PLANLAMALI?

https://www.evimdergisi.com.tr/karanlik-banyolara-aydinlik-fikirler/
https://www.evimdergisi.com.tr/2020-banyo-modelleri-en-cok-tercih-edilen-sik-banyolar/