Kiralık eve sonbahar alışverişi

Nasıl olsa kiralık deyip geçmeyin, burası sizin yuvanız. Akılcı seçimler, işlevsel ve portatif mobilyalar, hızlıca havasını değiştirmeye yetecek fikir ve ürünler, evinizi mevsime uyarlamanıza yardımcı olur.

OTURMA ODASINA
İNCE HATLAR Mobilyaların derinlik bakımından ince olmasına dikkat edin. Taşınacağınız bir sonraki ev daha küçük olabilir. Bu sebeple tüm mekanlara rahatlıkla uyum sağlayabilecek ince hatlı mobilyalar satın almaya özen gösterin.

Loda Mobilya.

PÜF NOKTALARI
• Oturma odanızı dekore ederken hesaplı seçenekleri gözden geçirebilir, aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz. Ev tekstil ürünleri, halı ve döşemeler, kırlent ve yastıklar, puf ve minderler, kendi kendinize yapabileceğiniz renkli kavanoz aksesuarlar, çiçekler ve bol bol mum hesaplı yoldan evinizi güzelleştirmenin yollarından.
• Kitap ve dergiler aynı zamanda görsel olarak da evinize sofistike bir görünüm kazandırmanızı sağlar. Bu sebeple evinizde dekorasyonun ayrılmaz bir parçası olabilirler. Gönül Ardal-Yelin Evcen/ Gönye Tasarım ve Mimarlık

YATAK ODASINA
BASİT GÜZELDİR Hafif ve kolay kuruluma imkan veren karyolalar tercih edebilirsiniz.

Ikea.

PÜF NOKTALARI
• Eski evin iç karartıcı perdeleri adeta “ben geçici bir evim” diye bağırabilir; bunun yerine açık renkli stor perdeler tercih edilebilir.
• Yatak odanıza ruh katmak için bir ya da birkaç duvar boyanabilir. Masraftan daha da kaçınmak gerekliyse, küçük stickerlar’dan büyük hd kalitesinde duvar kağıtlarına kadar çok sayıda seçenek kullanılabilir. Buraya sempatik bir hava katılabilecek kara tahtalar, farklı perspektifler sunmak için kullanılacak aynalar yapılabilecekler arasında. Mimar İpek Baycan-Mimar Şule Ertürk Gaucher/Slash Architects.

MUTFAĞA
İŞLEVSEL OLUN Kiralık evde, bir süre sonra farklı bir eve taşınma ihtimali nedeniyle mobilyalar mevcut mekana uygun olmaktan öte çok yönlü oturumlara imkan verir nitelikte seçilmelidir. Katlanabilen sandalyeler, genişleyebilen masalar gibi…

alvhemmakleri.se

PÜF NOKTALARI
• Bol bol raf kullanabilirsiniz. Raf sistemleri boydan boya dolaplar kadar zorlayıcı montaj gerektirmez.Ayrıca taşınırken kolaylıkla yanınızda götürebilirsiniz.
• Kişilik eklemek için aksesuarlar önemli. Örneğin raflarda sergileyebileceğiniz bir seyahatinizden aldığınız bardak, demlik, tablo mutfağınızı kişiselleştirmek için ideal.• Mutfak için tasarlanan stickerlar duvarlara çarpıcı bir görünüm kazandırır. Ayrıca mutfak alınlıklarında sevmediğiniz duvar kaplamalarını gizlemek için yapışkanlı folyolar da hesaplı ve hızlı bir dönüşüm yaratabilir.

BANYOYA
PRATİK DÜŞÜNÜN Ankastre ya da yekpare sistemler kiralık evlerde taşınırken biraz problem olabilir. Bu sebeple bir şifoniyer ya da konsolu banyo dolabı gibi kullanabilir, üzerine küçük bir çanak lavabo ile kısa yoldan şık bir çözüm üretebilirsiniz.

Ikea.

PÜF NOKTALARI
• Eğer küvet ya da duş alanında duşakabin yoksa ev sahibiniz de masraflar konusunda gönüllü değilse şık duş perdeleri ile durumu çözebilirsiniz. Günümüzde çok şık alternatifler var.• Küçük aksesuarlar banyoyu dilediğiniz stilde dönüştürmek için ideal.
• Ne kadar ıslak zemin olsa da ayağınızın altında yumuşak bir banyo halısı olsun.